ПрАТ "Вінницяоблагрообладнання"

Код за ЄДРПОУ: 05448219
Телефон: 0432-58-74-08, 58-76-33
e-mail: info@obladnannja.pat.ua
Юридична адреса: вул. Молодіжна 55, смт. Вороновиця, Вінницький р-н, Вінницька обл., Україна, 23252
 

Річний звіт за 2011 рік

Опис бізнесу(текстова частина)

Важливі події розвитку (в тому числі злиття, поділ, приєднання, перетворення, виділ) Пiдприємство ПАТ "Вiнницяоблагрообладнаня" створене 16.03.1996 року, реєстрацiйний №1 149 120 0000 000 460. Свiдоцтво про державну реєстрацiю серiї А00 №148457, видане 16.03.1996 року Вiнницькою районною державною адмiнiстрацiєю. Впродовж 2011 року на пiдприємствi не спостерiгалось важливих подiй розвитку, таких як: злиття, подiл, приєднання, перетворення, видiл тощо.
Про організаційну структуру емітента, дочірні підприємства, філії, представництва та інші відокремлені структурні підрозділи із зазначенням найменування та місцезнаходження, ролі та перспектив розвитку, зміни в організаційній структурі у відповідності з попереднім звітним періодом Товариство працює у борошномельнiй промисловостi, займається реалiзацiєю товарно-матерiальних цiнностей областi та населенню. Для рацiональної роботи на пiдприємствi створено вiддiл органiзацiї, забезпечення i збуту обладнання i електроматерiалiв. Також працює млин, оптово-роздрiбний магазин, пасiка. Цi пiдроздiли створенi з метою збiльшення асортименту продукцiї, рiзносторонньої роботи пiдприємства, охоплення багатьох галузей дiяльностi ВАТ. Для забезпечення роботи пiдприємства створено автотранспортний пiдроздiл. Дочiрнiх пiдприємств, фiлiй ПАТ не має. Змiн у органiзацiйнiй структурi пiдприємства у 2011 роцi не вiдбувалось. Перспективи розвитку: у ПАТ недостатньо власних коштiв для стабiльної та прибуткової роботи, пiдприємству необхiдне залучення додаткових коштiв для покращення дiяльностi. Можливо пiдприємство скористується короткостроковими банкiвськими кредитами у майбутньому.
Будь-які пропозиції щодо реорганізації з боку третіх осіб, що мали місце протягом звітного періоду, умови та результати цих пропозицій Пропозицiї з боку третiх осiб щодо реорганiзацiї Товариства у 2011 роцi не надходили.
Опис обраної облікової політики (метод нарахування амортизації, метод оцінки вартості запасів, метод обліку та оцінки вартості фінансових інвестицій тощо) Основнi засоби Пiдприємства класифiкованi та представленi в балансi вiдповiдно до Положення (стандарту) бухгалтерського облiку 7 "Основнi засоби", затвердженого наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 27.04.2000 р. № 92 (далi - П(С)БО 7), та облiковiй полiтицi Пiдприємства. Амортизацiя основних засобiв здiйснюється iз дотриманням принципу вiдповiдностi щомiсяця. Амортизацiя основних засобiв нараховується за методом зменшувального залишку iз застосуванням норм, встановлених для нарахування амортизацiї у податковому облiку, за ставками передбаченими ст.8.6 Закону України "Про оподаткування прибутку пiдприємств" у редакцiї вiд 22.05.1997 р. № 238I97 - ВР, iз змiнами i доповненнями, у розрiзi груп, порядок формування яких встановлено п.п.8.2.2 "Закону про податок на прибуток".
Списання матерiалiв проводиться на пiдставi актiв на списання, якi пiдписанi уповноваженими особами Товариства та затвердженi в установленому порядку. При вiдпуску запасiв у виробництво, продаж та iншому вибуттi їх оцiнка здiйснюється вiдповiдно до облiкової полiтики, за методом середньозваженої собiвартостi, тобто проводиться списання по кожнiй одиницi запасiв дiленням сумарної вартостi залишку таких запасiв на початок звiтного мiсяця i вартостi одержаних у звiтному мiсяцi на сумарну кiлькiсть запасiв на початок звiтного мiсяця i одержаних у звiтному перiодi запасiв.
Активи, що використовуються протягом не бiльше одного року, або нормального операцiйного циклу, якщо вiн бiльше року, визнаються малоцiнними та швидкозношуваними предметами (МШП) та облiковуються Товариством на рахунку 22 "Малоцiннi та швидкозношуванi предмети".
Вiдповiдно до вимог п. 23 П(С)БО 9, вартiсть малоцiнних та швидкозношуваних предметiв, що переданi в експлуатацiю, виключається зi складу активiв (списується з балансу) з подальшою органiзацiєю оперативного кiлькiсного облiку таких предметiв за мiсцями експлуатацiї i вiдповiдними особами Пiдприємства протягом строку їх фактичного використання.
Вибуття матерiалiв та МШП проводилося згiдно з затвердженими актами списання матерiальних запасiв.
Фiнансовi iнвестицiї первiсно оцiнюються та вiдображаються у бухгалтерському облiку за собiвартiстю вiдповiдно до П(С)БО 12 "Фiнансовi iнвестицiї". Облiк запасiв Пiдприємство здiйснює вiдповiдно до Положення (стандарту) бухгалтерського облiку 9 "Запаси".
Для бухгалтерського облiку Пiдприємства запаси класифiкують на такi групи: основнi та допомiжнi матерiали, малоцiннi та швидкозношуванi предмети та iншi матерiальнi цiнностi. Одиницею бухгалтерського облiку запасiв є їх найменування або однорiдна група. Придбанi (отриманi) або виробленi запаси зараховуються на баланс пiдприємства за первiсною вартiстю. Первiсна вартiсть запасiв визначається згiдно з П(С)БО 9 "Запаси".
Текст аудиторського висновку Аудиторський висновок (звiт незалежного аудитора)
Акцiонерам та керiвництву ПАТ "Вiнницяоблагрообладнання"
Аудиторський висновок ( звiт незалежного аудитора ) щодо фiнансової звiтностi
Ми провели аудит фiнансової звiтностi Публiчного Акцiонерного Товариства "Вiнницяоблагрообладнання", що додається, яка вiдповiдно до П(С)БО 25 "Фiнансовий звiт суб'єкта малого пiдприємництва", включає: Баланс станом на 31.12.2011 року, звiт про фiнансовi результати за 2011 рiк.
Вiдповiдальнiсть управлiнського персоналу за фiнансову звiтнiсть.
Управлiнський персонал несе вiдповiдальнiсть за складання i достовiрне подання цiєї фiнансової звiтностi вiдповiдно до Нацiональних положень (стандартiв) бухгалтерського облiку та за такий внутрiшнiй контроль, який управлiнський персонал визначає потрiбним для того, щоб забезпечити складання фiнансової звiтностi, що не мiстить суттєвих викривлень унаслiдок шахрайства або помилки.
Вiдповiдальнiсть аудитора.
Нашою вiдповiдальнiстю є висловлення думки щодо цiєї фiнансової звiтностi на основi результатiв проведеного нами аудиту. Ми провели аудит вiдповiдно до Мiжнародних стандартiв аудиту. Цi стандарти вимагають вiд нас дотримання вiдповiдних етичних вимог, а також планування й виконання аудиту для отримання достатньої впевненостi, що фiнансова звiтнiсть не мiстять суттєвих викривлень.
Аудит передбачає виконання аудиторських процедур для отримання аудиторських доказiв щодо сум та розкриття iнформацiї у фiнансовiй звiтностi. Вибiр процедур залежить вiд судження аудитора, включаючи оцiнку ризикiв суттєвих викривлень фiнансової звiтностi внаслiдок шахрайства або помилки. Виконуючи оцiнку цих ризикiв, аудитор розглядає заходи внутрiшнього контролю, що стосуються складання та достовiрного подання суб'єктом господарювання фiнансової звiтностi, з метою розробки аудиторських процедур, якi вiдповiдають обставинам, а не з метою висловлення думки щодо ефективностi внутрiшнього контролю суб'єкта господарювання. Аудит включає також оцiнку вiдповiдностi використаної облiкової полiтики, прийнятнiсть облiкових оцiнок, виконаних управлiнським персоналом, та оцiнку загального подання фiнансової звiтностi.
Ми вважаємо, що отримали достатнi та вiдповiднi аудиторськi докази для висловлення нашої думки.
Пiдстава для висловлення умовно - позитивної думки.
Станом 31.12.2011 року на балансi Пiдприємства в складi статтi "Готова продукцiя" облiковуються товари на загальну суму 564,7 тис. грн., якi оцiнюються за первiсною вартiстю. До загальної вартостi даних товарiв, включенi товари, якi є застарiлими i втратили первiсну очiкувану економiчну вигоду.
Вiдповiдно до П(С)БО 9 "Запаси" застарiлi запаси повиннi вiдображатися за чистою вартiстю реалiзацiї. Облiковi записи Товариства, свiдчать про те, що управлiнський персонал визнав всi товари, якi облiковуються на балансi на звiтну дату, за первiсною вартiстю. Якби управлiнський персонал Товариства визнав запаси, якi є застарiлими, за чистою вартiстю реалiзацiї, потрiбно було провести уцiнку запасiв до їх чистої вартостi реалiзацiї. Ми не змогли за допомогою аудиторських процедур визначити можливу величину коригувань, якi були б необхiдними для визначення чистої вартостi реалiзацiї в частинi вартостi застарiлих товарiв та залишку товарiв станом на 31.12.2011 року в цiлому.
Умовно - позитивна думка
На нашу думку, за винятком впливу питання, про яке йдеться у параграфi "Пiдстава для висловлення умовно - позитивної думки", фiнансова звiтнiсть ПАТ "Вiнницяоблагро- обладнання", вiдображає достовiрно, в усiх суттєвих аспектах, фiнансовий стан Товариства станом на 31.12.2011 року та його фiнансовi результати, за рiк, що закiнчився на зазначену дату, вiдповiдно до Нацiональних положень (стандартiв) бухгалтерського облiку України.
Розкриття iнформацiї вiдповiдно до вимог рiшення ДКЦПФРУ вiд 29.09. 2011 року за № 1360
1.Основнi вiдомостi про акцiонерне товариство
Повне найменування Публiчне Акцiонерне Товариство "Вiнницяоблагрообладнання"
Код за єдиним державним реєстром пiдприємств та органiзацiй України 05448219
Органiзацiйно - правова форма 230 - Акцiонерне Товариство
Мiсцезнаходження 23252, Вiнницька обл., Вiнницький р-н, смт. Вороновиця, вул. Жовтнева, буд. 55
Дата державної реєстрацiї 16.03.1996 року
Орган, що видав свiдоцтво Вiнницька районна державна адмiнiстрацiя Вiнницької областi
Телефакс ( 043-2 ) - 58-74-08
Основнi види дiяльностi 15.61.0 Виробництво продуктiв борошномельно-круп'яної промисловостi
51.44.0 Оптова торгiвля посудом, виробами зi скла, фарфору та керамiки, шпалерами та засобами для чищення
52.11.0 Роздрiбна торгiвля в неспецiалiзованих магазинах з перевагою продовольчого асортименту
60.23.0 Дiяльнiсть нерегулярного автомобiльного транспорту
60.24.0 Дiяльнiсть автомобiльного вантажного транспорту 2.Чистi активи дорiвнюють 1 431,2 тис. грн., що бiльше розмiру статутного капiталу Пiдприємства. Тобто чистi активи Пiдприємства вiдповiдають вимогам ч.3 ст. 155 Цивiльного Кодексу України.
3.Суттєвих невiдповiдностей мiж фiнансовою звiтнiстю, що пiдлягала аудиту, та iншою iнформацiєю, що розкривається емiтентом цiнних паперiв та подається до ДКЦПФРУ аудиторами не виявлено.
4.Пiд час аудиту фiнансової звiтностi станом на 31.12.2011 року не було встановлено фактiв виконання Товариством правочинiв на суму 10 i бiльше вiдсоткiв вартостi активiв Товариства за даними останньої фiнансової звiтностi.
5.Корпоративне управлiння, як система, в тому числi система внутрiшнього контролю (аудиту) на Пiдприємствi не запровадженi. Вiдсутнє Положення, щодо корпоративного управлiння, корпоративного секретаря не обрано. Розподiл прав та обов'язкiв мiж органами Товариства та його учасниками, стосовно управлiння вiдбувається вiдповiдно до Статуту.
6.Вiдповiдно до МСА 240, аудитор несе вiдповiдальнiсть за отримання достатньої впевненостi у тому, що фiнансова звiтнiсть в цiлому не мiстить суттєвого викривлення внаслiдок шахрайства чи помилки. Через властивi обмеження аудиту iснує неминучий ризик того, що деякi суттєвi викривлення фiнансової звiтностi можна не виявити навiть у тому разi, якщо аудит належно спланований i виконується вiдповiдно до МСА. Нами було виконано процедури, для отримання iнформацiї, яка використовується пiд час iдентифiкацiї та оцiнки ризикiв суттєвого викривлення внаслiдок шахрайства на рiвнi фiнансової звiтностi та на рiвнi тверджень для класiв операцiй, залишкiв на рахунках i розкриття iнформацiї.
7. Основнi вiдомостi про аудиторську фiрму.
Повна назва: Товариство з обмеженою вiдповiдальнiстю "Аудиторська фiрма "Надiйнiсть"
Код ЄДРПОУ 32473281
Мiсцезнаходження: м. Вiнниця, вул. Хмельницьке шосе 2, кiм. 400а.
Реєстрацiйнi данi: ТОВ "Аудиторська фiрма "Надiйнiсть" Зареєстроване Виконавчим Комiтетом Вiнницької Мiської Ради 15.04.2003р. за №1 174 105 0002 001530
Номер та дата видачi свiдоцтва про внесення в Реєстр аудиторських фiрм та аудиторiв, якi надають аудиторськi послуги Свiдоцтво №3630 видане рiшенням Аудиторської палати України вiд 15.07.05р. за №151, термiн дiї свiдоцтва до 14.07.2015 року. Свiдоцтво про вiдповiднiсть системи контролю якостi № 0142 , видане на пiдставi рiшення АПУ вiд 29.09.2011 р. № 239I4
Керiвник Манько Надiя Федорiвна
Iнформацiя про аудитора Сертифiкат Аудитора-Серiя А №004407 виданий на пiдставi рiшення аудиторської палати України вiд 30 листопада 2000р. за №96, термiн дiї -30 листопада 2014 р.
Контактний телефон (0432) 66 02 45
Директор Аудиторської фiрми "Надiйнiсть" Н.Ф.Манько м. Вiнниця 28 березня 2012 р.
Інформація про основні види продукції або послуг, що їх виробляє чи надає емітент, перспективність виробництва окремих товарів, виконання робіт та надання послуг; залежність від сезонних змін; про основні ринки збуту та основних клієнтів; основні ризики в діяльності емітента, заходи емітента щодо зменшення ризиків, захисту своєї діяльності та розширення виробництва та ринків збуту; про канали збуту й методи продажу, які використовує емітент; про джерела сировини, їх доступність та динаміку цін; інформація про особливості стану розвитку галузі виробництва, в якій здійснює діяльність емітент, рівень впровадження нових технологій, нових товарів, його положення на ринку; інформація про конкуренцію в галузі, про особливості продукції (послуг) емітента; перспективні плани розвитку емітента; кількість постачальників за основними видами сировини та матеріалів, що займають більше 10 відсотків в загальному об'ємі постачання ПАТ займається реалiзацiєю товарно-матерiальних цiнностей, надає послуги автотранспортом населенню. Основнi види дiяльностi: борошномельна промисловiсть, постачання товарно-матерiальних цiнностей, роздрiбна торгiвля, надання автопослуг. Основний ринок збуту при реалiзацiї товарно-матерiальних цiнностей - це господарства Вiнницької областi, а виготовлене пшеничне борошно реалiзується також по всiй Українi. Заводи України, якi виготовляють обладнання i електроматерiали, запаснi частини для сiльськогосподарської технiки, постачають їх пiдприємству ПАТ "Вiнницяоблагрообладнання" i дають згоду розрахуватись за отриманi товари борошном. Основними ринками збуту є сiльськогосподарськi товаровиробники методом оптової та роздрiбної реалiзацiї Розвиток галузi в цiлому залежить вiд стану сiльського господарства, яке на сьогоднiшнiй день знаходиться в занепадi. На дiяльнiсть ПАТ великий впив має сезонний характер робiт та клiматичнi умови. Всi цi фактори не з кращого боку впливають на дiяльнiсть пiдприємства. Особливостi постачання сiльгосптоваровиробникiв з метою надання послуг для весняно-польових робiт, що дає змогу отримувати товарно-матерiальнi цiнностi господарству-покупцю в будь-який необхiдний для нього час i розрахуватись за них урожаєм пшеницi або ячменю поточного або майбутнього року. В умовах ринкової економiки iснує багато приватних фiрм та iнших органiзацiй, якi здiйснюють дублюючу форму постачання товарно-матерiальних цiнностей. Новi технологiї ПАТ не впроваджує через вiдсутнiсть коштiв. Останнiм часом значно зросли цiни на сировину, якою вористується ПАТ у своїй дiяльностi. Конкуренцiя в галузi: основними конкурентами є "Вiнницяпромелектро" та "Вiнницяелектромашпостач", але їх дiяльнiсть не має значного впливу на дiяльнiсть пiдприємства на ринку. Сировинною базою для продукцiї, що виробляє емiтент, є Україна. Перспективнi плани розвитку: формування нового ринку товарiв i послуг, збiльшення обсягiв реалiзацiї через склади пiдприємства, розширення ринкiв збуту, збiльшення обсягiв переробки пшеницi i ячменю, збiльшення обсягiв реалiзацiї товарiв через оптово-роздрiбний магазин, надання послуг автотранспортними засобами, надання послуг млина та цеху пререробки зернових культур населенню та органiзацiям, продовження будiвництва складу нафтопродуктiв, збiльшення кiлькостi бджолосiмей на пасiцi, своєчасна сплата податкiв. Кiлькiсть постачальникiв, що займають бiльше 10% в загальному об'ємi постачання: ПФ "Хартехпром" - 10%.
Інформація про основні придбання або відчуження активів за останні п'ять років. Якщо підприємство планує будь-які значні інвестиції або придбання, пов'язані з його господарською діяльністю, їх необхідно описати, включаючи суттєві умови придбання або інвестиції, її вартість і спосіб фінансування За останнi 5 рокiв пiдприємством було придбано основних засобiв (в т.ч. вологомiр, лiчильник, АВО термiя, автомобiль ВАЗ2107, оргтехнiка, касовий апарат) на загальну суму 40 109,56 грн. Продано основних засобiв на суму 8610,00 грн.
Значних iнвестицiй або придбання, пов'язаних з господарською дiяльнiстю пiдприємства, ПАТ на 2012 рiк не планує.
Інформація про основні засоби емітента, включаючи об'єкти оренди та будь-які значні правочини емітента щодо них; виробничі потужності та ступінь використання обладнання; спосіб утримання активів, місцезнаходження основних засобів. Екологічні питання, що можуть позначитися на використанні активів підприємства, інформація щодо планів капітального будівництва, розширення або удосконалення основних засобів, характер та причини таких планів, суми видатків, в тому числі вже зроблених, опис методу фінансування, прогнозні дати початку та закінчення діяльності та очікуване зростання виробничих потужностей після її завершення Всi основнi засоби пiдприємства знаходяться за його основною адресою: Вiнницька область, Вiнницький район, смт. Вороновиця, вул. Жовтнева, 55. Орендованими основними засобами ПАТ не користується. Основнi засоби Пiдприємства класифiкованi та представленi в балансi вiдповiдно до Положення (стандарту) бухгалтерського облiку 7 "Основнi засоби", затвердженого наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 27.04.2000 р. № 92 (далi - П(С)БО 7), та облiковiй полiтицi Пiдприємства. Сума накопиченої амортизацiї основних засобiв станом на 31.12.2011 року становить 3359,3 тис. грн., залишкова вартiсть 743,9 тис. грн.
Амортизацiя основних засобiв здiйснюється iз дотриманням принципу вiдповiдностi щомiсяця. Амортизацiя основних засобiв нараховується за методом зменшувального залишку iз застосуванням норм, встановлених для нарахування амортизацiї у податковому облiку, за ставками передбаченими ст.8.6 Закону України "Про оподаткування прибутку пiдприємств" у редакцiї вiд 22.05.1997 р. № 238I97 - ВР, iз змiнами i доповненнями, у розрiзi груп, порядок формування яких встановлено п.п.8.2.2 "Закону про податок на прибуток".
Дiяльнiсть емiтента не впливає на навколишнє середовище, тому екологiчнi питання не порушуються. Капiтальне будiвництво ПАТ не планує. Також через вiдсутнiсть коштiв поки що не планується розширення та удосконалення основних засобiв. Тому ПАТ не планує зростання виробничих потужностей пiсля завершення цих заходiв.
Інформація щодо проблем, які впливають на діяльність емітента; ступінь залежності від законодавчих або економічних обмежень Основнi проблеми: вiдсутнiсть покупцiв, неплатоспроможнiсть покупцiв. Пiдприємство змушене укладати бартернi угоди, як з постачальниками, так i з покупцями товарно-матерiальних цiнностей. Основнi покупцi - пiдприємства агропромислового комплексу, якi в основному не мають купiвельної спроможностi для вирiшення питання закупiвлi сiльськогосподарської технiки та товарiв. Дiяльнiсть пiдприємства в значнiй мiрi залежить вiд законодавчих змiн та економiчних обмежень.
Інформація про факти виплати штрафних санкцій (штраф, пеня, неустойка) і компенсацій за порушення законодавства У 2011 роцi емiтентом штрафiв за порушення вимог чинного законодавства України сплачено не було. Пенi та неустойки, компенсацiї за порушення законодавства пiдприємством не сплачувались.
Опис обраної політики щодо фінансування діяльності емітента, достатність робочого капіталу для поточних потреб, можливі шляхи покращення ліквідності за оцінками фахівців емітента Пiдприємство обходиться власними коштами, iнвестицiй не має. Робочого капiталу достатньо для поточних потреб. У наступнi роки планується збiльшити обсяги реалiзацiї товарiв, скоротити при цьому запаси сировини, товарiв на складах за рахунок розширення асортименту та освоєння нових ринкiв збуту. Цi заходи повиннi призвести до збiльшення надходження грошових коштiв на розрахунковий рахунок пiдприємства.
Інформація про вартість укладених, але ще не виконаних договорів (контрактів) на кінець звітного періоду (загальний підсумок) та про очікувані прибутки від виконання цих договорів Укладених, але не виконаних договiр на кiнець звiтного перiоду немає.
Стратегія подальшої діяльності емітента щонайменше на рік (щодо розширення виробництва, реконструкції, поліпшення фінансового стану, опис істотних факторів, які можуть вплинути на діяльність емітента в майбутньому) Стратегiя подальшої дiяльностi емiтента: формування нового ринку товарiв i послуг, збiльшення обсягiв реалiзацiї через склади пiдприємства, розширення ринкiв збуту, збiльшення обсягiв переробки пшеницi i ячменю, збiльшення обсягiв реалiзацiї товарiв через оптово-роздрiбний магазин, надання послуг автотранспортними засобами, надання послуг млина та цеху пререробки зернових культур населенню та органiзацiям, продовження будiвництва складу нафтопродуктiв, збiльшення кiлькостi бджолосiмей на пасiцi, своєчасна сплата податкiв. Iстотнi факти, якi можуть вплинути на дiяльнiсть емiтента: новi реформи, заходи уряду щодо здiйснення економiчних реформ, зниження цiн на ПММ, вихiд з фiнансової кризи, збiльшення купiвельної спроможностi нацiональної валюти.
Опис політики емітента щодо досліджень та розробок У 2011 роцi товариство не здiйснювало дослiдження та розробки.
Інформація щодо судових справ, стороною в яких виступає емітент, його дочірні підприємства або його посадові особи (дата відкриття провадження у справі, сторони, зміст та розмір позовних вимог, найменування суду, в якому розглядається справа, поточний стан розгляду). У разі відсутності судових справ про це зазначається У пiдприємства немає судових справ, стороною в яких виступає емiтент або його дочiрнi пiдприємства, або його посадовi особи.
Інша інформація, яка може бути істотною для оцінки інвестором фінансового стану та результатів діяльності емітента, у тому числі, за наявності, інформацію про результати та аналіз господарювання емітента за останні три роки у формі аналітичної довідки в довільній формі Станом 31.12.2011 року на балансi Пiдприємства в складi статтi "Готова продукцiя" облiковуються товари на загальну суму 564,7 тис. грн., якi оцiнюються за первiсною вартiстю. До загальної вартостi даних товарiв, включенi товари, якi є застарiлими i втратили первiсну очiкувану економiчну вигоду. Вiдповiдно до П(С)БО 9 "Запаси" застарiлi запаси повиннi вiдображатися за чистою вартiстю реалiзацiї. Облiковi записи Товариства, свiдчать про те, що управлiнський персонал визнав всi товари, якi облiковуються на балансi на звiтну дату, за первiсною вартiстю. Якби управлiнський персонал Товариства визнав запаси, якi є застарiлими, за чистою вартiстю реалiзацiї, потрiбно було провести уцiнку запасiв до їх чистої вартостi реалiзацiї. Ми не змогли за допомогою аудиторських процедур визначити можливу величину коригувань, якi були б необхiдними для визначення чистої вартостi реалiзацiї в частинi вартостi застарiлих товарiв та залишку товарiв станом на 31.12.2011 року в цiлому.