|
12. Опис бізнесу
Важливі події розвитку (в тому числі злиття, поділ, приєднання, перетворення,
виділ) |
Пiдприємство ПАТ "Вiнницяоблагрообладнаня" створене 16.03.1996 року, реєстрацiйний №1 149 120 0000 000 460. Свiдоцтво про державну реєстрацiю серiї А00 №148457, видане 16.03.1996 року Вiнницькою районною державною адмiнiстрацiєю. Впродовж 2012 року на пiдприємствi не спостерiгалось важливих подiй розвитку, таких як: злиття, подiл, приєднання, перетворення, видiл тощо. |
Організаційна структура емітента, дочірні підприємства, філії, представництва та інші
відокремлені структурні підрозділи із зазначенням найменування та місцезнаходження, ролі та перспектив
розвитку, зміни в організаційній структурі у відповідності з попереднім звітним періодом |
Товариство працює у борошномельнiй промисловостi, займається реалiзацiєю товарно-матерiальних цiнностей областi та населенню. Для рацiональної роботи на пiдприємствi створено вiддiл органiзацiї, забезпечення i збуту обладнання i електроматерiалiв. Також працює млин, оптово-роздрiбний магазин, пасiка. Цi пiдроздiли створенi з метою збiльшення асортименту продукцiї, рiзносторонньої роботи пiдприємства, охоплення багатьох галузей дiяльностi ПАТ. Для забезпечення роботи пiдприємства створено автотранспортний пiдроздiл. Дочiрнiх пiдприємств, фiлiй ПАТ не має. Змiн у органiзацiйнiй структурi пiдприємства у 2012 роцi не вiдбувалось. Перспективи розвитку: у ПАТ недостатньо власних коштiв для стабiльної та прибуткової роботи, пiдприємству необхiдне залучення додаткових коштiв для покращення дiяльностi. Можливо пiдприємство скористується короткостроковими банкiвськими кредитами у майбутньому. |
Будь-які пропозиції щодо реорганізації з боку третіх осіб, що мали місце протягом
звітного періоду, умови та результати цих пропозицій |
Пропозицiї з боку третiх осiб щодо реорганiзацiї Товариства у 2012 роцi не надходили. |
Опис обраної облікової політики (метод нарахування амортизації, метод оцінки вартості
запасів, метод обліку та оцінки вартості фінансових інвестицій тощо) |
Основні засоби Підприємства класифіковані та представлені в балансі відповідно до Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 7 "Основні засоби", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 27.04.2000 р. № 92 (далі - П(С)БО 7), та обліковій політиці Підприємства. Амортизація основних засобів здійснюється із дотриманням принципу відповідності щомісяця. Амортизація основних засобів нараховується за методом зменшувального залишку із застосуванням норм, встановлених для нарахування амортизації у податковому обліку, за ставками передбаченими ст.8.6 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" у редакції від 22.05.1997 р. № 238/97 - ВР, із змінами і доповненнями, у розрізі груп, порядок формування яких встановлено п.п.8.2.2 "Закону про податок на прибуток".
Списання матеріалів проводиться на підставі актів на списання, які підписані уповноваженими особами Товариства та затверджені в установленому порядку. При відпуску запасів у виробництво, продаж та іншому вибутті їх оцінка здійснюється відповідно до облікової політики, за методом середньозваженої собівартості, тобто проводиться списання по кожній одиниці запасів діленням сумарної вартості залишку таких запасів на початок звітного місяця і вартості одержаних у звітному місяці на сумарну кількість запасів на початок звітного місяця і одержаних у звітному періоді запасів.
Активи, що використовуються протягом не більше одного року, або нормального операційного циклу, якщо він більше року, визнаються малоцінними та швидкозношуваними предметами (МШП) та обліковуються Товариством на рахунку 22 "Малоцінні та швидкозношувані предмети".
Відповідно до вимог п. 23 П(С)БО 9, вартість малоцінних та швидкозношуваних предметів, що передані в експлуатацію, виключається зі складу активів (списується з балансу) з подальшою організацією оперативного кількісного обліку таких предметів за місцями експлуатації і відповідними особами Підприємства протягом строку їх фактичного використання.
Вибуття матеріалів та МШП проводилося згідно з затвердженими актами списання матеріальних запасів.
Фінансові інвестиції первісно оцінюються та відображаються у бухгалтерському обліку за собівартістю відповідно до П(С)БО 12 "Фінансові інвестиції". Облік запасів Підприємство здійснює відповідно до Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 9 "Запаси".
Для бухгалтерського обліку Підприємства запаси класифікують на такі групи: основні та допоміжні матеріали, малоцінні та швидкозношувані предмети та інші матеріальні цінності. Одиницею бухгалтерського обліку запасів є їх найменування або однорідна група. Придбані (отримані) або вироблені запаси зараховуються на баланс підприємства за первісною вартістю. Первісна вартість запасів визначається згідно з П(С)БО 9 "Запаси". |
Текст аудиторського висновку |
Аудиторською фірмою ТОВ "Аудиторська фірма "ТАВІ" у відповідності до Закону України "Про аудиторську діяльність" №140-V від 14.09.2006 р. та свідоцтва про внесення до Реєстру суб'єктів аудиторської діяльності: № 1178, видане Аудиторською Палатою України згідно рішення № 99 від 23.02.2001 р., дійсне до 30.11.2015р. згідно рішення АПУ № 222/3 від 30.11.2010 р. проведена аудиторська перевірка фінансових звітів Публічного акціонерного товариства "Вінницяоблагрообладнання", що включають Фінансовий звіт суб'єкта малого підприємництва станом на 31.12.2012 р., опис важливих аспектiв облiкової полiтики та iншi пояснювальнi примiтки.
Основні відомості про акціонерне товариство
Повне найменування Публічне акціонерне товариство "Вінницяоблагрообладнання"
Код ЕДРПОУ 05448219
Юридична адреса та місцезнаходження 23252, Вінницька область, Вінницький район, смт. Вороновиця, вулиця Жовтнева, 55
Дата проведення державної реєстрації 16.03.1996 року (реєстрацію здійснено Вінницькою районною державною адміністрацією Вінницької області)
№ свідоцтва про державну реєстрацію та дата видачі свідоцтва (при зміні найменування юридичної особи) Серія АОО №148457 від 06.06.2011року
Номер запису в єдиному державному реєстрі юридичних осіб 1 149 120 0000 000460
Основні види діяльності 10.61 - Виробництво продуктів борошномельно-круп`яної промисловості;
47.11 - Роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах, переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами;
46.44 - Оптова торгівля фарфором, скляним посудом і засобами для чищення;
46.49 - Оптова торгівля деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням;
49.41 - Вантажний автомобільний транспорт;
49.42 - Надання послуг перевезення речей (переїзду);
49.39 - Інший пасажирський наземний транспорт, н.в.і.у.
Керівник Голова правління - Чміль Микола Іванович
Учасники товариства яким належить більше 10% акцій Дві фізичних особи громадяни України, яким належить 73,784334%, в тому числі: Чміль Микола Іванович-22,920081%; Цюра Василь Олексійович-50,864253%
Останні зміни до Статуту 20.04.2011 року (Протокол №1 від 20 квітня 2011 року)
Опис аудиторської перевірки
Аудитором проводилась перевірка фінансових звітів Публічного акціонерного товариства "Вінницяоблагрообладнання" станом на 31.12.2012 року, які складають повний комплект фінансової звітності: Фінансовий звіт суб'єкта малого підприємництва за 2012 рік, складений за Міжнародними стандартами фінансової звітності, контролю якості аудиту, огляду, іншого надання впевненості та супутніх послуг, зокрема до МСА 700 "Формулювання думки та надання звіту щодо фінансової звітності", МСА 705 "Модифікація думки у звіті незалежного аудитора" , МСА 706 "Пояснювальні параграфи та параграфи з інших питань у звіті незалежного аудитора".
Аудиторський висновок підготовлений відповідно до "Вимог до аудиторського висновку при розкритті інформації емітентами цінних паперів", затверджених рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 29.09.2011р. №1360, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28.11.2011р. за №1358/20096.
У своїй роботі аудитор використовував принцип вибіркової перевірки. Під час перевірки до уваги бралися тільки суттєві викривлення. Планування і проведення аудиту було спрямоване на одержання розумних підтверджень щодо відсутності у фінансовій звітності суттєвих помилок. Поставлені цілі до аудиторської перевірки:
-висловити професійну думку незалежного аудитора щодо достовірності фінансових звітів Публічного акціонерного товариства "Вінницяоблагрообладнання" за 2012р. та її відповідності встановленим нормам складання фінансової звітності за МСФЗ.
До перевірки надані:
- установчі документи Публічного акціонерного товариства "Вінницяоблагрообладнання";
- первинна документація та регістри аналітичного та синтетичного бухгалтерського обліку;
- податкова звітність;
- наказ про облікову політику;
- Фінансовий звіт суб'єкта малого підприємництва за 2012 рік (Додаток№1);
Товариство веде бухгалтерський облік згідно з обраною обліковою політикою, принципи якої залишились незмінними протягом періоду, що перевірявся. Трансформація фінансової звітності згідно вимог до МСФЗ здійснена тільки станом на 31.12.2012 року, тобто без вступних залишків. Аудиторська перевірка була спланована і виконана з метою збору достовірних даних про те, що фінансові звіти товариства не містять суттєвих помилок. На думку аудитора, отримані аудиторські докази є достатньою та відповідною основою для висловлення аудиторської думки. Аудиторський висновок складено відповідно до пункту 15 частини другої статті 7, пунктів 8, 9, 13 статті 8 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", статті 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок", Законів України "Про аудиторську діяльність", "Про акціонерні товариства", Міжнародних стандартів контролю якості аудиту, огляду, іншого надання впевненості та супутніх послуг , а також рішення Аудиторської палати України від 31.03.2011 № 122/2 "Про порядок застосування в Україні Стандартів аудиту та етики Міжнародної федерації бухгалтерів" з урахуванням вимог Положення щодо підготовки аудиторських висновків, які подаються до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку при розкритті інформації емітентами та професійними учасниками фондового ринку (затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 29 вересня 2011р. №1360), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28.11.2011 р. за № 1358/20096.
Фінансова звітність Товариства підготовлена згідно з вимогами Національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку та облікової політики Публічного акціонерного товариства "Вінницяоблагрообладнання" (наказ №1 від 31.12.2011р., і за рахунок коректуючих проводок трансформовано залишки до МСФЗ). Аудитор підтверджує, що річна фінансова звітність складена на підставі даних бухгалтерського обліку ПАТ "Вінницяоблагрообладнання" станом на кінець останнього дня звітного року. Підготовка фінансової звітності вимагає від керівництва розрахунків та припущень, що впливають на суми активів та зобов'язань, відображених у фінансовій звітності, а також на суми доходів та витрат, що відображаються у фінансових звітах протягом звітного періоду. За результатами проведеної перевірки аудитор підтверджує, що дані бухгалтерського обліку Товариства станом на 31.12.2012 року відповідають даним фінансової звітності.
Відповідальність управлінського персоналу
Згідно МСА 200 управлінський персонал несе відповідальність за складання і достовірне подання цієї фінансової звітності відповідно до Міжнародних стандартів фінансової звітності (МСБО (IAS) та такий внутрішній контроль, який управлінський персонал визначає потрібним для того, щоб забезпечити складання фінансової звітності, що не містить суттєвих викривлень унаслідок шахрайства або помилки; виконання значних правочинів (10 і більше відсотків вартості активів товариства за даними останньої річної фінансової звітності, стану корпоративного управління, у тому числі стану внутрішнього аудиту відповідно до Закону України "Про акціонерні товариства"; наявності суттєвих невідповідностей між фінансовою звітністю, що підлягала аудиту, та іншою інформацією, що розкривається емітентом цінних паперів та подається до Комісії разом з фінансовою звітністю; невідповідного використання управлінським персоналом припущення про безперервність діяльності емітента цінних паперів на основі проведеного фінансового аналізу діяльності емітента у відповідності з вимогами МСА № 200 "Загальні цілі незалежного аудитора та проведення аудиту відповідно до міжнародних стандартів аудиту".
Відповідальність аудитора
Нашою відповідальністю є висловлення думки щодо цієї фінансової звітності на основі результатів проведеного нами аудиту.
Ми провели аудиторську перевірку у відповідності до Міжнародних стандартів аудиту. Ці стандарти вимагають від нас дотримання етичних вимог, а також планування й виконання аудиторської перевірки для отримання достатньої впевненості, що фінансові звіти не містять суттєвих викривлень.
Аудит передбачає виконання аудиторських процедур задля отримання аудиторських доказів стосовно сум та розкриттів у фінансових звітах. Вибір процедур залежить від судження аудитора. До таких процедур входить і оцінка ризиків суттєвих викривлень фінансових звітів внаслідок шахрайства або помилок. Виконуючи оцінку цих ризиків, аудитор розглядає заходи внутрішнього контролю, що стосується підготовки та достовірного представлення фінансових звітів, з метою розробки аудиторських процедур, які відповідають обставинам, а не з метою висловлення думки щодо ефективності внутрішнього контролю суб'єкта господарювання. Аудит включає також оцінку відповідності використаної облікової політики, прийнятність облікових оцінок, зроблених управлінським персоналом, та загального представлення фінансових звітів.
Ми вважаємо, що отримали достатні та відповідні аудиторські докази для висловлення нашої думки.
Аудиторський висновок складено відповідно до вимог МСА № 700 "Аудиторський висновок незалежного аудитора щодо повного пакету фінансових звітів загального призначення", МСА №705 "Модифікація думки у звіті незалежного аудитора", МСА №710 "Порівняльні дані" МСА №720 "Інша інформація в документах, що містять первинні фінансові звіти", а також, враховував вимоги до аудиторського висновку при розкритті інформації емітентами цінних паперів (крім емітентів облігацій місцевої позики), затверджені Рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 29.09.2011 р. N 1360.
Аудитор вважає, що проведена аудиторська перевірка забезпечує обґрунтовану підставу для висловлення думки аудитора.
Аудитором перевірено наступні форми фінансової звітності Товариства:
Фінансовий звіт суб'єкта малого підприємництва за 2012 рік..
На думку аудитора, перевірка проведена з достатнім рівнем впевненості в тому, що масштаб аудиторських робіт надає можливість виявлення всіх суттєвих відхилень від діючих на момент перевірки вимог діючого законодавства щодо відображення результатів господарської діяльності в фінансовій звітності.
Підстава для висловлювання умовно-позитивної думки:
Аудитор звертає увагу, що фінансова звітність за 2012 рік вперше складена за МСФЗ. Залишки на початок року не трансформувались до МСФЗ, але це не призвело до викривлення фінансового стану. Аудитор звертає увагу користувачів звітності, що в 2012 році переоцінка вартості основних засобів до їх справедливої вартості не проводилась і основні засоби обліковуються по вартості придбання. Аудитор звертає увагу користувачів звітності, що в 2012 році Товариством були допущені деякі невідповідності в частині ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності. Так, Товариство не створює резерв сумнівних боргів та не формує в своїй діяльності дані щодо відстрочення податкових активів та зобов`язань відповідно до П(с)БО 17 "Податок на прибуток". Проте, названі моменти мають обмежений вплив на положення справ у цілому та не впливають на загальний фінансовий стан Товариства.
Висновок щодо вимог Комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку.
Повнота та відповідність фінансової звітності Публічного акціонерного товариства "Вінницяоблагрообладнання" встановленим нормативам бухгалтерського обліку, зокрема Міжнародним стандартам бухгалтерського обліку.
Товариство веде бухгалтерський облік господарських операцій щодо майна і результатів своєї діяльності в натуральних одиницях і в узагальненому грошовому виразі шляхом безперервного документального і взаємопов'язаного їх відображення. Бухгалтерський облік господарських операцій здійснюється методом подвійного запису згідно з Планом рахунків бухгалтерського обліку у відповідних журналах-ордерах та аналітичних відомостях. Облік не автоматизований. Товариство вибрало журнально-ордерну форму ведення бухгалтерського обліку на паперових носіях інформації. Підставою для бухгалтерського обліку є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Дані аналітичних рахунків тотожні відповідним рахункам синтетичного обліку на перше число кожного місяця. Господарські операції відображені в облікових регістрах у тому звітному періоді, в якому вони були здійснені.
Публічне акціонерне товариство "Вінницяоблагрообладнання" фінансову звітність за 2012 рік склало за формою встановленою Положенням (стандартом) бухгалтерського обліку 25 "Фінансовий звіт суб'єкта малого підприємництва", затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 25.02.2000 N 39 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 24.01.2011 N 25), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.03.2000 за N 161/4382 відповідно до листа Міністерства фінансів від 04.01.2013, № 31-08410-06-5/188 "Щодо форм фінансової звітності за 2012 рік".
Відповідно до § 43 МСБО 8 "Облікові політики, зміни в облікових оцінках та помилки" суб'єкт господарювання виправив помилки попереднього періоду ретроспективно в першому комплекті фінансових звітів, затверджених до випуску після їх виявлення шляхом перерахування залишків активів, зобов'язань та власного капіталу на початок періоду за найперший з поданих попередніх періодів, якщо помилка відбулася до першого з поданих попередніх періодів.
При проведенні аналізу визначення складу основних засобів на відповідність критеріям МСБО 16 "Основні засоби" аудитором не вдалося отримати достатні аудиторські докази відносно історичної вартості деяких об'єктів основних засобів. У зв'язку з неможливістю перевірки фактів, які стосуються інвентаризації основних засобів станом на 31.12.2012 р. через неможливість аудитора бути присутнім при інвентаризації, оскільки призначення нас аудиторами відбулося після дати проведення інвентаризації, аудитор не може висловити думку щодо зазначених статей.
Балансова вартість запасів відображена відповідно до МСБО 2 "Запаси".
Фінансові активи, які утримуються до погашення, обліковуються за амортизованою вартістю відповідно до §9 МСБО 32 "Фінансові інструменти: подання" і §45 МСБО 39 "Фінансові інструменти: визнання та оцінка".
Під знецінення фінансових активів Товариство не створювало резерви, тому що, події, наслідком яких може бути знецінення таких активів, не мали місце (§58 - §59, §63 - §64 МСБО 39 "Фінансові інструменти: визнання та оцінка"). Інша дебіторська заборгованість відповідає критеріям визнання їх фінансовими активами.
Облік касових операції, залишки каси та нормативи витрат на поточні потреби не порушувалися. Операції по розрахунковому рахунку велися відповідно до вимог чинного законодавства.
Власний капітал, відображений у фінансовій звітності станом на 31.12.2012 р., становить 919,1 тис. грн., що адекватно аналітичному обліку його структурних складових:
-Статутний капітал - 70,5 тис. грн.;
-Додатковий капітал -1014,5 тис. грн.;
-Непокритий збиток - 165,9 тис. грн..
Станом на 31.12.2012 р. статутний капітал Публічного акціонерного товариства "Вінницяоблагрообладнання" відображено в обліку у відповідності зі Статутом та складає 70465 (сімдесят тисяч чотириста шістдесят п'ять) гривень 50 коп. Статутний капітал сплачено в повному обсязі в строки, передбачені ст. 33 Закону України "Про господарські товариства". Сума сплаченого статутного капіталу становить 70465 (сімдесят тисяч чотириста шістдесят п'ять) гривень 50 коп.
Фінансові зобов'язання, оцінені за амортизованою собівартістю відповідно до §47 МСБО 39 "Фінансові інструменти: визнання та оцінка".
Інвентаризація активів і зобов'язань за 2012 рік, яка передбачена п. 1 ст. 10 Закону України від 16 липня 1999 р. N 996-XIV "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" та п. 12 Порядку подання фінансової звітності № 419 від 28.02.2000 р. зі змінами та доповнення, проводилась. Згідно акту контрольної перевірки інвентаризації розбіжностей не виявлено.
На думку аудитора, в усіх суттєвих аспектах бухгалтерський облік доходів від звичайної діяльності Товариства ведеться у відповідності до норм МСБО 18 "Дохід".
За результатами аудиторської перевірки встановлено, що в основному дані, відображені в журналах-ордерах та оборотно-сальдових відомостях, наданих аудитору, стосовно витрат Товариства за 2012 рік відповідають первинним документам та даним фінансової звітності.
Аудитор вважає, що звіт про фінансові результати за 2012 рік в усіх суттєвих аспектах повно і достовірно відображає величину і структуру доходів та витрат Товариства, а також розкриває інформацію про них.
Підтвердження відповідності вартості чистих активів Публічного акціонерного товариства "Вінницяоблагрообладнання" вимогам законодавства
Станом на 31.12.2012 р. чисті активи Публічного акціонерного товариства "Вінницяоблагрообладнання" складають:
Рядок Сума на кінець звітного періоду, тис. грн.
1.АКТИВИ
1.2Необоротні актив
1.3Оборотні активи 445,9
1.4Витрати майбутніх періодів 511,1
1.5Необоротні активи та групи вибуття -
1.6Усього активи 957,0
2.ЗОБОВ'ЯЗАННЯ
2.1Довгострокові зобов'язання 21,4
2.2Поточні зобов'язання 16,5
2.3Забезпечення наступних виплат і платежів -
2.4Доходи майбутніх періодів -
2.5Усього зобов'язань 37,9
3.ЧИСТІ АКТИВИ (рядок 1.6 - рядок 2.5) 919,1
4.СТАТУТНИЙ КАПІТАЛ, у тому числі: 70,5
4.1Неоплачений капітал
4.2Вилучений капітал
5.Відвернення (рядок 3 - рядок 4) 848,6
Таким чином, станом на 31.12.2012р. чисті активи Публічного акціонерного товариства "Вінницяоблагрообладнання" дорівнюють 919,1 тис. грн., що значно перевищує розмір статутного капіталу товариства, тобто знаходяться в межах діючого законодавства.
Вимоги частини 3 статті 155 Цивільного кодексу України дотримані. Зменшення статутного капіталу не вимагається.
Розкриття інформації про дії, які відбулися протягом звітного року та можуть вплинути на фінансово-господарський стан емітента Публічного акціонерного товариства "Вінницяоблагрообладнання" та призвести до значної зміни вартості його цінних паперів, визначених частиною першою статті 41 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок"
В ході перевірки було встановлено, що, протягом 2012 року не відбулися дії, які можуть вплинути на фінансово-господарський стан емітента та призвести до значної зміни вартості його цінних паперів.
Аналіз показників фінансового стану
Джерелом визначення показників фінансового стану є:
Фінансовий звіт суб'єкта малого підприємництва за 2012 рік;
Дані оперативного обліку емітента;
Додаткова інформація.
№ Показники Орієнтовне позитивне значення на 31.12.2011р. на
31.12.2012 р.
1Коефіцієнт абсолютної ліквідності 0,25 - 0,5 2,15610 0,38182
2Коефіцієнт загальної ліквідності 1,0 - 2,0 32,01463 30,97576
3Коефіцієнт фінансової стійкості 0,25 - 0,5 0,98587 0,96040
4Коефіцієнт покриття зобов`язань 0,5 - 1,0 0,01432 0,01795
Коефіцієнт абсолютної ліквідності (характеризує негайну готовність товариства ліквідувати поточні зобов'язання і визначається як відношення суми грошових коштів товариства та їх еквівалентів і поточних фінансових інвестицій до суми поточних зобов'язань) підприємства на 31.12.2011 р. знаходиться вище меж орієнтовного позитивного значення, а станом на 31.12.2012 р. спостерігається тенденція до зменшення цього коефіцієнту, а це свідчить про те що можливість підприємства погасити свої зобов'язання негайно зменшилась, але знаходиться в межах орієнтовно позитивного значення.
Коефіцієнт загальної ліквідності (характеризує готовність товариства ліквідувати поточні зобов'язання і визначається як відношення оборотних активів товариства до суми поточних зобов'язань товариства) свідчить про те що у підприємства достатньо власних ресурсів для погашення його поточних зобов'язань, про що свідчить значення коефіцієнту, й спостерігається тенденція до його незначного зменшення у 2012 році в порівнянні з 2011 роком. Значення даного коефіцієнту у на кінець звітного періоду знаходиться вище меж орієнтовно позитивного значення.
Коефіцієнт фінансової стійкості (характеризує співвідношення власних коштів та вартості майна товариства визначає рівень фінансової стійкості відносно зовнішніх фінансових джерел) підприємства більший ніж орієнтовано позитивне значення, це характеризує підприємство з достатньою питомою вагою власного капіталу в загальній сумі авансованих засобів у його діяльності.
Коефіцієнт покриття зобов`язань у (характеризує співвідношення зобов'язань та власних коштів товариства), тобто співвідношення залучених та власних засобів, цей показник характеризує, що залежність власного капіталу від залучених засобів має місце бути, спостерігається тенденція до збільшення даного показника у 2012 році в порівнянні з 2011 роком.
Висловлення думки щодо розкриття інформації про власний капітал:
Публічне акціонерне товариство "Вінницяоблагрообладнання" здійснювало фінансово-господарську діяльність згідно Статуту затвердженого загальними зборами акціонерів. Формування складу органів корпоративного управління ПАТ "Вінницяоблагрообладнання" здійснюється відповідно до Статуту. Управління Товариством здійснюють такі його органи: Загальні збори акціонерів; Наглядова рада; Правління; Ревізійна комісія.
У загальній сумі пасивів на дату Балансу власний капітал Товариства становить 96,4 %. Непокритий збиток Товариства на дату балансу становить 165,9 тис. грн. Фінансовий результат за 2012 рік визначений згідно з вимогами П(с)БО 3 "Фінансові результати" становить збиток 512,1 тис. грн. Інший додатковий капітал на дату Балансу становить 1014,5 тис. грн., який складається з дооцінки основних засобів за минулі роки, та ліквідації, продажу залишкової вартості основних засобів протягом попередніх років та не змінився у 2012 році.
На дату балансу заявлений та сплачений Статутний капітал Товариства становить 70,5 тис. грн.. Формування та оплата статутного капіталу відбулася ще до початку звітного періоду. На дату аудиторського висновку Товариство не збільшувало та не оголошувало про наміри збільшити розмір Статутного капіталу. У відповідності до Статуту Товариства статутний капітал складається з 40266 шт. простих іменних акцій номінальною вартістю 1,75 грн. кожна. Форма випуску акцій - бездокументарна.
Інформація про власників, які володіють 10 та більше відсотків акцій станом на 31.12.2012 року за даними зведеного облікового реєстру, що надається депозитарієм, з яким укладено договір про обслуговування емісії. Згідно цього реєстру дві фізичних особи громадяни України, яким належить 73,784334% статутного фонду Товариства, в тому числі: Чміль Микола Іванович- 9229 простих іменних акцій (22,920081%); Цюра Василь Олексійович - 20481 простих іменних акцій (50,864253%).
Виконання значних правочинів
Значний правочин - правочин (крім правочину з розміщення Товариством власних акцій), учинений Публічного акціонерного товариства "Вінницяоблагрообладнання" , якщо ринкова вартість майна (робіт, послуг), що є його предметом, становить 10 і більше відсотків вартості активів товариства, за даними останньої річної фінансової звітності. Товариство у 2012 році відповідно до ст.70 Закону України "Про акціонерні товариства" не мало виконання значних правочинів (10 і більше відсотків вартості активів товариства за даними останньої річної фінансової звітності). На підставі наданих до аудиторської перевірки документів ми можемо зробити висновок, що Товариство дотримувалось вимог законодавства щодо виконання значних правочинів.
Відповідність стану корпоративного управління, у тому числі стану внутрішнього аудиту вимогам законодавства.
Згідно Закону України "Про акціонерні товариства" Наглядова рада акціонерного товариства може прийняти рішення щодо запровадження в товаристві посади внутрішнього аудитора (створення служби внутрішнього аудиту). Наглядова рада за пропозицією голови наглядової ради у встановленому порядку має право обрати корпоративного секретаря. Корпоративний секретар є особою, яка відповідає за взаємодію акціонерного товариства з акціонерами та інвесторами. Стан корпоративного управління, у тому числі стан внутрішнього аудиту повинен відповідати Закону України "Про акціонерні товариства". Товариство обрало корпоративного секретаря. Результати виконання процедур з метою висловлення думки щодо стану корпоративного управління, у тому числі внутрішнього аудиту відповідно до Закону України "Про акціонерні товариства":
Метою виконання процедур щодо стану корпоративного управління, у тому числі внутрішнього аудиту відповідно до Закону України "Про акціонерні товариства" було отримання доказів, які дозволяють сформувати судження щодо:
1. відповідності системи корпоративного управління у товаристві вимогам Закону України "Про акціонерні товариства" та вимогам Статуту;
2. достовірності та повноти розкриття інформації про стан корпоративного управління у розділі "Інформація про стан корпоративного управління" річного звіту акціонерного товариства.
Аудитор, розглянувши стан внутрішнього контролю ПАТ "Вінницяоблагрообладнання" , вважає за необхідне зазначити наступне: Система внутрішнього контролю спрямована на упередження, виявлення і виправлення суттєвих помилок, забезпечення захисту і збереження активів, повноти і точності облікової документації та включає адміністративний та бухгалтерський контроль. Адміністративний контроль передбачає розподіл повноважень між працівниками ПАТ "Вінницяоблагрообладнання" таким чином, щоб жоден працівник підприємства не мав змоги зосередити у своїх руках усі необхідні для повної операції повноваження. Бухгалтерський контроль забезпечує збереження активів Товариства, достовірність звітності та включає попередній, первинний ( поточний) і подальший контроль. Оцінюючи вищенаведене, незалежним аудитором зроблено висновок щодо адекватності процедур внутрішнього контролю у ПАТ "Вінницяоблагрообладнання". Систему внутрішнього контролю можна вважати достатньою. За результатами виконаних процедур перевірки стану корпоративного управління у тому числі внутрішнього аудиту відповідно до Закону України "Про акціонерні товариства" можна зробити висновок:
o прийнята та функціонуюча система корпоративного управління у товаристві відповідає вимогам Закону України "Про акціонерні товариства" та вимогам Статуту,
-наведена у річному звіті "Інформація про стан корпоративного управління" повно та достовірно розкриває фактичний стан про склад органів корпоративного управління та результати їх функціонування.
У своїй поточній діяльності ПАТ "Вінницяоблагрообладнання" наражається на зовнішні та внутрішні ризики. Система управління ризиками, які притаманні ПАТ "Вінницяоблагрообладнання", включає наступні складові:
-стратегія та мета ризик - менеджменту;
-управління ризиками;
-загальні підходи до мінімізації та оптимізації ризиків;
-джерела та механізми контролю за ризиками;
-аналіз ризиків.
Загальну стратегію управління ризиками у ПАТ "Вінницяоблагрообладнання" визначає наглядова рада, а загальне керівництво управлінням ризиками здійснює правління. Аудитор не отримав доказів стосовно суттєвого викривлення ПАТ "Вінницяоблагрообладнання" в наслідок шахрайства.
Підстава для модифікованого висновку
Підстава для модифікації аудиторського висновку по фінансовій звітності за рік, що закінчився 31 грудня 2012 року: за виключенням статей основних засобів, які ми не змогли перевірити, в зв'язку з тим, що не наглядали за проведенням інвентаризації, та за наявності корегувань, якщо такі були б необхідні в разі можливості перевірки нами вищезазначених статей, нам не вдалося отримати достатні аудиторські докази відносно об'єктів основних засобів, включених в дану фінансову звітність згідно МСФО за балансовою вартістю на 31 грудня 2012 року. Ми не можемо оцінити ефект даного спотворення на звітність за рік, який закінчився 31 грудня 2012 року.
Умовно-позитивний висновок
На наш погляд, за винятком впливу на фінансову звітність питань, про які йде мова в попередньому параграфі, звітність Публічного акціонерного товариства "Вінницяоблагрообладнання" представляє справедливо, у всіх істотних аспектах, фінансовий стан Товариства станом на 31 грудня 2012 року і також результати діяльності, зміни в капіталі учасників і рух грошових коштів, за рік, що закінчився на вказану дату, відповідно до Міжнародних стандартів фінансової звітності.
Основні відомості про аудитора (аудиторську фірму)
Назва: Аудиторська фірма "ТАВІ"
ЄДРПОУ 23101867
Свідоцтво про внесення до Реєстру суб'єктів аудиторської діяльності: № 1178, видане Аудиторською Палатою України згідно рішення № 99 від 23.02.2001 р., дійсне до 30.11.2015р. згідно рішення АПУ № 222/3 від 30.11.2010 р.
Аудитор: Орлов О.В. сертифікат аудитора серії А №006458 виданий Аудиторською палатою України згідно рішення №192 від 16.07.2008 р., термін дії сертифікату продовжено до 16.07.2013 р.
Місцезнаходження юридичної особи: м.Вінниця, вул.Маяковського 150/2
Кількість сертифікованих аудиторів: три сертифіковані аудитори (номера сертифікатів: 006336, 006457, 006458)
Телефон (факс): 0 67 43 00 563
Основні відомості про умови договору про проведення аудиту:
Дата и номер договору на проведення аудиту Договір № 5/2/13 вiд "28" лютого 2013 р.
Дата початку i дата закінчення проведення аудиту "21" лютого 2013 р. - "21" березня 2013 р.
Керівник ТОВ АФ "ТАВІ" сертифікат серії А № 006457, виданий рішенням Аудиторської палати України № 192 від 16.07.2008 року, дію сертифікату продовжено рішенням Аудиторської палати до 16.07.2013р. Н.Ф. Орлова
Аудиторський висновок складено "25" березня 2013 року |
Інформація про основні види продукції або послуг, що їх виробляє чи надає емітент,
перспективність виробництва окремих товарів, виконання робіт та надання послуг; залежність від сезонних
змін; про основні ринки збуту та основних клієнтів; основні ризики в діяльності емітента, заходи емітента
щодо зменшення ризиків, захисту своєї діяльності та розширення виробництва та ринків збуту; про канали збуту
й методи продажу, які використовує емітент; про джерела сировини, їх доступність та динаміку цін; інформацію
про особливості стану розвитку галузі виробництва, в якій здійснює діяльність емітент, рівень впровадження
нових технологій, нових товарів, його положення на ринку; інформацію про конкуренцію в галузі, про
особливості продукції (послуг) емітента; перспективні плани розвитку емітента; кількість постачальників за
основними видами сировини та матеріалів, що займають більше 10 відсотків в загальному об'ємі
постачання |
ПАТ займається реалiзацiєю товарно-матерiальних цiнностей, надає послуги автотранспортом населенню. Основнi види дiяльностi: борошномельна промисловiсть, постачання товарно-матерiальних цiнностей, роздрiбна торгiвля, надання автопослуг. Основний ринок збуту при реалiзацiї товарно-матерiальних цiнностей - це господарства Вiнницької областi, а виготовлене пшеничне борошно реалiзується також по всiй Українi. Заводи України, якi виготовляють обладнання i електроматерiали, запаснi частини для сiльськогосподарської технiки, постачають їх пiдприємству ПАТ "Вiнницяоблагрообладнання" i дають згоду розрахуватись за отриманi товари борошном. Основними ринками збуту є сiльськогосподарськi товаровиробники методом оптової та роздрiбної реалiзацiї Розвиток галузi в цiлому залежить вiд стану сiльського господарства, яке на сьогоднiшнiй день знаходиться в занепадi. На дiяльнiсть ПАТ великий впив має сезонний характер робiт та клiматичнi умови. Всi цi фактори не з кращого боку впливають на дiяльнiсть пiдприємства. Особливостi постачання сiльгосптоваровиробникiв з метою надання послуг для весняно-польових робiт, що дає змогу отримувати товарно-матерiальнi цiнностi господарству-покупцю в будь-який необхiдний для нього час i розрахуватись за них урожаєм пшеницi або ячменю поточного або майбутнього року. В умовах ринкової економiки iснує багато приватних фiрм та iнших органiзацiй, якi здiйснюють дублюючу форму постачання товарно-матерiальних цiнностей. Новi технологiї ПАТ не впроваджує через вiдсутнiсть коштiв. Останнiм часом значно зросли цiни на сировину, якою вористується ПАТ у своїй дiяльностi. Конкуренцiя в галузi: основними конкурентами є "Вiнницяпромелектро" та "Вiнницяелектромашпостач", але їх дiяльнiсть не має значного впливу на дiяльнiсть пiдприємства на ринку. Сировинною базою для продукцiї, що виробляє емiтент, є Україна. Перспективнi плани розвитку: формування нового ринку товарiв i послуг, збiльшення обсягiв реалiзацiї через склади пiдприємства, розширення ринкiв збуту, збiльшення обсягiв переробки пшеницi i ячменю, збiльшення обсягiв реалiзацiї товарiв через оптово-роздрiбний магазин, надання послуг автотранспортними засобами, надання послуг млина та цеху пререробки зернових культур населенню та органiзацiям, продовження будiвництва складу нафтопродуктiв, збiльшення кiлькостi бджолосiмей на пасiцi, своєчасна сплата податкiв. Кiлькiсть постачальникiв, що займають бiльше 10% в загальному об'ємi постачання: ПФ "Хартехпром" - 10%. |
Інформація про основні придбання або відчуження активів за останні п'ять років. Якщо
підприємство планує будь-які значні інвестиції або придбання, пов'язані з її господарською діяльністю, їх
необхідно описати, включаючи суттєві умови придбання або інвестиції, її вартість і спосіб
фінансування |
За останнi 5 рокiв пiдприємством було придбано основних засобiв (в т.ч. вологомiр, лiчильник, АВО термiя, автомобiль ВАЗ2107, оргтехнiка, касовий апарат) на загальну суму 40 109,56 грн. Продано основних засобiв на суму 100 000,00 грн.
Значних iнвестицiй або придбання, пов'язаних з господарською дiяльнiстю пiдприємства, ПАТ на 2013 рiк не планує. |
Інформація про основні засоби емітента, включаючи об'єкти оренди та будь-які значні
правочини емітента щодо них; виробничі потужності та ступінь використання обладнання; спосіб утримання
активів, місцезнаходження основних засобів. Крім того, необхідно описати екологічні питання, що можуть
позначитися на використанні активів підприємства, інформацію щодо планів капітального будівництва,
розширення або удосконалення основних засобів, характер та причини таких планів, суми видатків, в тому числі
вже зроблених, опис методу фінансування, прогнозні дати початку та закінчення діяльності та очікуване
зростання виробничих потужностей після її завершення |
Всi основнi засоби пiдприємства знаходяться за його основною адресою: Вiнницька область, Вiнницький район, смт. Вороновиця, вул. Жовтнева, 55. Орендованими основними засобами ПАТ не користується. Основні засоби Підприємства класифіковані та представлені в балансі відповідно до Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 7 "Основні засоби", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 27.04.2000 р. № 92 (далі - П(С)БО 7), та обліковій політиці Підприємства.
Амортизація основних засобів здійснюється із дотриманням принципу відповідності щомісяця. Амортизація основних засобів нараховується за методом зменшувального залишку із застосуванням норм, встановлених для нарахування амортизації у податковому обліку, за ставками передбаченими ст.8.6 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" у редакції від 22.05.1997 р. № 238/97 - ВР, із змінами і доповненнями, у розрізі груп, порядок формування яких встановлено п.п.8.2.2 "Закону про податок на прибуток".
Дiяльнiсть емiтента не впливає на навколишнє середовище, тому екологiчнi питання не порушуються. Капiтальне будiвництво ПАТ не планує. Також через вiдсутнiсть коштiв поки що не планується розширення та удосконалення основних засобiв. Тому ПАТ не планує зростання виробничих потужностей пiсля завершення цих заходiв. |
Інформація щодо проблем, які впливають на діяльність емітента; ступінь залежності від
законодавчих або економічних обмежень |
Основнi проблеми: вiдсутнiсть покупцiв, неплатоспроможнiсть покупцiв. Пiдприємство змушене укладати бартернi угоди, як з постачальниками, так i з покупцями товарно-матерiальних цiнностей. Основнi покупцi - пiдприємства агропромислового комплексу, якi в основному не мають купiвельної спроможностi для вирiшення питання закупiвлi сiльськогосподарської технiки та товарiв. Дiяльнiсть пiдприємства в значнiй мiрi залежить вiд законодавчих змiн та економiчних обмежень. |
Інформація про факти виплати штрафних санкцій (штраф, пеня, неустойка) і компенсацій за
порушення законодавства |
У 2012 роцi на Товариство були накладені штрафні санкції Фондом інвалідів в сумі 6,8 тис. грн. Пенi та неустойки, компенсацiї за порушення законодавства пiдприємством не сплачувались. |
Опис обраної політики щодо фінансування діяльності емітента, достатність робочого
капіталу для поточних потреб, можливі шляхи покращення ліквідності за оцінками фахівців емітента
|
Пiдприємство обходиться власними коштами, iнвестицiй не має. Робочого капiталу достатньо для поточних потреб. У наступнi роки планується збiльшити обсяги реалiзацiї товарiв, скоротити при цьому запаси сировини, товарiв на складах за рахунок розширення асортименту та освоєння нових ринкiв збуту. Цi заходи повиннi призвести до збiльшення надходження грошових коштiв на розрахунковий рахунок пiдприємства. |
Інформація про вартість укладених, але ще не виконаних договорів (контрактів) на кінець звітного періоду (загальний підсумок) та про очікувані прибутки від виконання цих договорів |
Укладених, але не виконаних договір на кінець звітного періоду немає. |
Стратегія подальшої діяльності емітента щонайменше на рік (щодо розширення виробництва,
реконструкції, поліпшення фінансового стану, опис істотних факторів, які можуть вплинути на діяльність
емітента в майбутньому) |
Стратегiя подальшої дiяльностi емiтента: формування нового ринку товарiв i послуг, збiльшення обсягiв реалiзацiї через склади пiдприємства, розширення ринкiв збуту, збiльшення обсягiв переробки пшеницi i ячменю, збiльшення обсягiв реалiзацiї товарiв через оптово-роздрiбний магазин, надання послуг автотранспортними засобами, надання послуг млина та цеху пререробки зернових культур населенню та органiзацiям, продовження будiвництва складу нафтопродуктiв, збiльшення кiлькостi бджолосiмей на пасiцi, своєчасна сплата податкiв. Iстотнi факти, якi можуть вплинути на дiяльнiсть емiтента: новi реформи, заходи уряду щодо здiйснення економiчних реформ, зниження цiн на ПММ, вихiд з фiнансової кризи, збiльшення купiвельної спроможностi нацiональної валюти. |
Опис політики емітента щодо досліджень та розробок, вказати суму витрат на дослідження та розробку за звітний рік |
У 2012 році товариство не здiйснювало дослiдження та розробки. |
Інформація щодо судових справ, стороною в яких виступає емітент, його дочірні
підприємства або його посадові особи (дата відкриття провадження у справі, сторони, зміст та розмір позовних
вимог, найменування суду, в якому розглядається справа, поточний стан розгляду). У разі відсутності судових
справ про це зазначається |
У пiдприємства немає судових справ, стороною в яких виступає емiтент або його дочiрнi пiдприємства, або його посадовi особи. |
Інша інформація, яка може бути істотною для оцінки інвестором фінансового стану та
результатів діяльності емітента, у тому числі, за наявності, інформацію про результати та аналіз
господарювання емітента за останні три роки у формі аналітичної довідки в довільній формі |
Коефіцієнт абсолютної ліквідності (характеризує негайну готовність товариства ліквідувати поточні зобов'язання і визначається як відношення суми грошових коштів товариства та їх еквівалентів і поточних фінансових інвестицій до суми поточних зобов'язань) підприємства на 31.12.2011 р. знаходиться вище меж орієнтовного позитивного значення, а станом на 31.12.2012 р. спостерігається тенденція до зменшення цього коефіцієнту, а це свідчить про те що можливість підприємства погасити свої зобов'язання негайно зменшилась, але знаходиться в межах орієнтовно позитивного значення.
Коефіцієнт загальної ліквідності (характеризує готовність товариства ліквідувати поточні зобов'язання і визначається як відношення оборотних активів товариства до суми поточних зобов'язань товариства) свідчить про те що у підприємства достатньо власних ресурсів для погашення його поточних зобов'язань, про що свідчить значення коефіцієнту, й спостерігається тенденція до його незначного зменшення у 2012 році в порівнянні з 2011 роком. Значення даного коефіцієнту у на кінець звітного періоду знаходиться вище меж орієнтовно позитивного значення.
Коефіцієнт фінансової стійкості (характеризує співвідношення власних коштів та вартості майна товариства визначає рівень фінансової стійкості відносно зовнішніх фінансових джерел) підприємства більший ніж орієнтовано позитивне значення, це характеризує підприємство з достатньою питомою вагою власного капіталу в загальній сумі авансованих засобів у його діяльності.
Коефіцієнт покриття зобов`язань у (характеризує співвідношення зобов'язань та власних коштів товариства), тобто співвідношення залучених та власних засобів, цей показник характеризує, що залежність власного капіталу від залучених засобів має місце бути, спостерігається тенденція до збільшення даного показника у 2012 році в порівнянні з 2011 роком. |
|