|
Дата розміщення: 24.04.2014
Примітки до фінансової звітності, складеної відповідно до міжнародних стандартів фінансової звітності
Примiтки до попередньої рiчної фiнансової звiтностi
Публiчного акцiонерного товариства «Вiнницяоблагрообладнання»
за 2013 рiк
1.Загальна iнформацiя
Дана фiнансова звiтнiсть пiдготовлена вiдповiдно до Мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi («МСФЗ») на основi iсторичної вартостi.
Далi приводиться розкриття основних положень облiкової полiтики, на основi яких готувалася дана фiнансова звiтнiсть. Положення облiкової полiтики послiдовно застосовувалися по вiдношенню до всiх представлених в звiтностi перiодiв, за винятком спецiально обумовлених випадкiв.
Дата першого застосування МСФЗ: 01 сiчня 2013 року.
Звiтна дата за звiтний перiод: 31 грудня 2013 року за 2013 рiк.
Валюта звiтностi - гривня, одиницi вимiру - тис. грн.
Публiчне акцiонерне товариство «Вiнницяоблагрообладнання» (далi - Товариство) є правонаступником майнових прав i обов'язкiв Вiдкритого акцiонерного товариства по матерiально-технiчному забезпеченню обладнанням i електроматерiалами «Вiнницяоблагрообладнання», заснованого вiдповiдно до Наказу регiонального вiддiлення Фонду державного майна у Вiнницькiй областi вiд 19 травня 1995 року шляхом перетворення Вiнницького орендного пiдприємства по матерiально-технiчному забезпеченню обладнанням i електроматерiалами «Облагрообладнання» у Вiдкрите акцiонерне товариство згiдно з Декретами Кабiнету мiнiстрiв України № 51-93 вiд 17.05.1993 р «Про особливостi приватизацiї майна в агропромисловому комплексi» та № 57-93 вiд 20.05.1993р. «Про приватизацiю цiлiсних майнових комплексiв державних пiдприємств та їх структурних пiдроздiлiв, зданих в оренду»
Останнi змiни до Статуту вiдбулись згiдно протоколу загальних зборiв акцiонерiв Вiдкритого акцiонерного товариства «Вiнницяоблагрообладнання " (протокол № 1 вiд 20 квiтня 2011 року). Статут Товариства був приведений у вiдповiднiсть до вимог Закону України «Про акцiонернi товариства» шляхом викладення Статуту у новiй редакцiї, яка передбачала змiну типу товариства з Вiдкритого акцiонерного товариства «Вiнницяоблагрообладнання» на Публiчне акцiонерне товариство «Вiнницяоблагрообладнання» (зареєстровано Виконавчим комiтетом Вiнницької мiської ради Вiнницької областi 06.06.2011 року номер запису 1 149 105 0007 000460).
Основними видами дiяльностi Товариства є : виробництво продуктiв борошномельно-круп`яної промисловостi, роздрiбна торгiвля в неспецiалiзованих магазинах, переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами, оптова торгiвля фарфором, скляним посудом i засобами для чищення, оптова торгiвля деревиною, будiвельними матерiалами та санiтарно-технiчним обладнанням, вантажний автомобiльний транспорт, надання послуг перевезення речей (переїзду), iнший пасажирський наземний транспорт.
Товариство зареєстровано на територiї України i здiйснює ведення бухгалтерського облiку i складання бухгалтерської звiтностi вiдповiдно до вимог Закону України «Про бухгалтерський облiк i фiнансову звiтнiсть в Українi» вiд 16.07.99 року № 996-XIV, а також Закону України «Про внесення змiн до Закону України «Про бухгалтерський облiк i фiнансову звiтнiсть в Українi» вiд 12.05.2011 г. №3332-VI,; вiдповiдно до Мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi («МСФЗ»).
Функцiональною валютою Товариства є гривня. Для цiлей оцiнки та подання фiнансової звiтностi керiвництво Товариства використовує гривню. Операцiї у валютах, вiдмiнних вiд функцiональної валюти Товариства, вважаються операцiями в iноземних валютах.
Операцiї в iноземнiй валютi первiсно враховуються в функцiональнiй валютi за курсом, чинним на дату операцiї.
Господарськi операцiї в бухгалтерському облiку вiдображаються шляхом записiв в регiстрах бухгалтерського облiку без застосуванням програмного продукту "1-С Бухгалтерiя".
Керiвник Товариства несе вiдповiдальнiсть за органiзацiю бухгалтерського облiку згiдно Закону України “ Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть на Українi" вiд 16.07.99 № 996-ХIV.
2.Основи представлення фiнансовiй звiтностi
2.1 Основа ведення бухгалтерського облiку
Бухгалтерський облiк Товариства ведеться вiдповiдно до Закону України «Про бухгалтерський облiк i фiнансову звiтнiсть", iншими нормативними актами, що регламентують ведення бухгалтерського облiку в Українi.
Фiнансова звiтнiсть по МСФЗ складається на основi iнформацiї про активи, зобов'язання, капiтал, господарськi операцiї i результати дiяльностi Товариства за даними бухгалтерського облiку шляхом трансформацiї (коригування) статей вiдповiдно до вимог Мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi.
2.2 Основа представлення iнформацiї.
Концептуальною основою попередньої фiнансової звiтностi за рiк, що закiнчився 31.12.2013 р., є облiковi полiтики, що базуються на вимогах МСФЗ, включаючи розкриття впливу переходу з П(с)БО на МСФЗ, допущення, прийнятi управлiнським персоналом щодо стандартiв та iнтерпретацiй, якi, як очiкується, наберуть чинностi, i полiтик, якi, як очiкується, будуть прийнятi на дату пiдготовки управлiнським персоналом першого повного пакету фiнансової звiтностi за МСФЗ станом на 31.12.2014 р., а також обмеження застосування МСФЗ, зокрема в частинi визначення форми та складу статей фiнансових звiтiв згiдно з Мiжнародним стандартом бухгалтерського облiку (далi – МСБО) 1 «Подання фiнансових звiтiв».
Попередню фiнансову звiтнiсть було складено управлiнським персоналом iз використанням основи бухгалтерського облiку, якою є МСФЗ, з урахуванням обмежень, що накладаються МСФЗ 1 «Перше застосування МСФЗ», включаючи: розкриття впливу переходу з П(с)БО на МСФЗ; вiдсутнiсть порiвняльної iнформацiї (крiм балансу); допущення, прийнятi керiвництвом щодо стандартiв та iнтерпретацiй, якi, як очiкується, вступлять в силу, i полiтик, якi, як очiкується, будуть прийнятi на дату пiдготовки керiвництвом першого повного пакету фiнансової звiтностi за МСФЗ станом на 31.12.2014 р.
Ця попередня фiнансова звiтнiсть складена з метою формування iнформацiї, яка буде використана для пiдготовки порiвняльної iнформацiї при пiдготовцi першої фiнансової звiтностi за МСФЗ станом на 31.12.2014 р. з урахуванням можливих коригувань, якi будуть зробленi в разi змiн вимог стандартiв та тлумачень, що будуть використанi при складаннi першої фiнансової звiтностi за МСФЗ станом на 31.12.2014 року.
Пiдприємство веде бухгалтерський облiк вiдповiдно до законодавства України. Фiнансова звiтнiсть складається на основi даних бухгалтерського облiку з внесенням коректувань, проведенням перекласифiкацiї статей для цiлей достовiрного представлення iнформацiї вiдповiдно до МСФЗ.
Iнформацiя представляється в основному виходячи з базису оцiнки за iсторичною вартiстю (собiвартiстю).
Для складання фiнансової звiтностi вiдповiдно до МСФЗ керiвництво виробляє оцiнку на основi принципу обачностi активiв, зобов'язань, доходiв i витрат. Оцiнка в основному виробляється вiдносно резерву сумнiвних боргiв, резерву вiдпусток, вiдкладеного податку на прибуток, справедливiй вартостi фiнансових iнструментiв.
Звертаємо Вашу увагу, що даний фiнансовий звiт було пiдготовлено в рамках процесу переходу Товариства на використання Мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi, тому фiнансова звiтнiсть може потребувати коригувань на початок перiоду першого повного пакету фiнансової звiтностi станом на 31 грудня 2014 р. i за рiк, який закiнчиться на указану дату.
Згiдно з МСФЗ тiльки повний комплект фiнансової звiтностi разом iз порiвняльною фiнансовою iнформацiєю та пояснюючими примiтками може забезпечити достовiрне представлення фiнансового стану Товариства, результатiв її операцiйної дiяльностi та руху грошових коштiв згiдно з МСФЗ. Товариство буде зобов’язане при складаннi звiтностi за Мiжнародними стандартами фiнансової звiтностi за 2014 рiк повернутися i перерахувати цифри за 2013 рiк, в разi якщо будуть випущенi новi МСФЗ - стандарти.
2.3 Перше вживання МСФЗ
Перша фiнансова звiтнiсть Товариства, вiдповiдна МСФЗ (перший рiчний комплект фiнансової звiтностi, вiдносно пiдготовки якого робиться чiтка заява про повне дотримання МСФЗ) складається за 2014 р.
Представлення i розкриття iнформацiї вiдповiдає вимогам МСБО
Iнформацiя представлена вiдносно одного звiтного перiоду – 2013 рiк. У примiтках розкривається iнформацiя про характер основних коректувань статей i їх оцiнок, якi було потрiбно для приведення у вiдповiднiсть з МСФЗ.
Оцiнки вiдносно вхiдних залишкiв балансу за станом на 1 сiчня 2013 р., а також сум, що стосуються всiх iнших перiодiв, представлених у фiнансовiй звiтностi згiдно МСФЗ, виробляються вiдповiдно до мiжнародних стандартiв.
Визнанню пiдлягають всi активи i зобов'язання, що вiдповiдають критерiям визнання згiдно МСФЗ. Всi визнанi активи i зобов'язання оцiнюються вiдповiдно до МСФЗ за собiвартiстю, справедливою або за дисконтованою вартiстю.
Товариство використовує вимогу МСФЗ 1 про ретроспективне вживання всiх стандартiв, що дiють на дату пiдготовки фiнансової звiтностi згiдно МСФЗ вперше за один звiтний перiод, оскiльки не представляється можливим перерахунок попередньої iнформацiї.
Товариство ретроспективно застосовувало стандарти МСБО 16, МСБО 38 з дати свого створення для перерахунку балансової вартостi основних засобiв i нематерiальних активiв.
Для розумiння всiх iстотних коректувань Балансу i Звiту про прибуток i збитки, Товариство представило узгодження статей власного капiталу згiдно МСФЗ i правилам облiку П(с) БО, що ранiше застосовувалися, на дату переходу 1 сiчня 2013 р.
В узгодженнi розмежовується змiни у зв'язку з переходом на нову облiкову полiтику i виправлення помилок.
Для складання фiнансової звiтностi вiдповiдно до МСФЗ керiвництво виробляло оцiнку активiв, зобов'язань, доходiв i витрат на основi принципу обачностi.
Основнi змiни в порiвняннi з фiнансовою звiтнiстю Товариства вiдповiдно до Положень (стандартами) бухгалтерського облiку полягають в списаннi активiв, не вiдповiдних критерiям визнання вiдповiдно до МСФЗ; перекласифiкацiї статей активiв; визнання витрат вiдповiдно до принципу нарахування i нової облiкової полiтики.
Вiдповiдно до спiльного листа Нацiонального банку України, Мiнiстерства фiнансiв України, Державної служби статистики України вiд 07.12.2011р. вiдповiдно номери: № 12 - 208/1757-14830, №31 - 08410-06-5/30523, №04/4/702 Про застосування мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi (МСФЗ) в пунктi 7 зазначено: у разi якщо дата переходу на МСФЗ 01.01.2012 то п/п 7.1 у фiнансовiй звiтностi за звiтнi перiоди 2013 року не наводиться порiвняльна iнформацiя за 2012 рiк (крiм балансу).
3. Основи облiкової полiтики та складання звiтностi
На пiдприємствi видано Наказ «Про облiкову полiтику».
У звiтному перiодi вiдбулася трансформацiя бухгалтерських рахункiв iз Нацiональних Положень (стандартiв) бухгалтерського облiку у Мiжнароднi Стандарти Фiнансової Звiтностi. Визнання i оцiнка активiв, зобов'язань i капiталу в бухгалтерському облiку здiйснюється вiдповiдно до вимог МСФЗ.
При складанi фiнансової звiтностi Товариство дотримується принципiв безперервностi дiяльностi пiдприємства, автономностi, повного висвiтлення, послiдовностi, iсторичної собiвартостi, нарахування та вiдповiдностi доходiв i витрат, нарахування, превалювання змiсту над формою, обачностi i принцип єдиного грошового вимiрника.
В звiтному перiодi на пiдставi наказу №17 вiд 20.10.2013р. була проведена iнвентаризацiя основних засобiв, нематерiальних активiв, товарно-матерiальних цiнностей, грошових коштiв, документiв та розрахункiв.
Примiтки до форми 1 «Баланс»
Облiк нематерiальних активiв
Нематерiальний актив - немонетарний актив, який не має матерiальної форми та може бути iдентифiкований.
Товариство для ведення бухгалтерського облiку нематерiальних активiв застосовувало вимоги МСФЗ № 38 «Нематерiальнi активи».
В 2013 роцi Товариство не мало та не придбавало нематерiальнi активи.
Облiк основних засобiв
Основнi засоби на пiдприємствi для цiлей облiку класифiкуються i вiдображаються в облiку згiдно МСФО 16 «Основнi засоби». Одиницею облiку основних засобiв є об'єкт. Об'єкти основних засобiв класифiкованi по наступних групах: будинки, споруди та передавальнi пристрої; машини та обладнання; транспортнi засоби; iнструменти, прилади, iнвентар (меблi); багаторiчнi насадження; iншi основнi засоби; бiблiотечнi фонди; малоцiннi необоротнi матерiальнi активи; iншi необоротнi матерiальнi активи. Основнi засоби враховуються в натуральних i вартiсних формах. Об'єкт основних визнається активом, якщо iснує iмовiрнiсть того, що пiдприємство отримає в майбутньому економiчнi вигоди вiд його використання та вартiсть його може бути достовiрно визначена.
Пiсля визнання активом, об'єкт основних засобiв облiковується за його собiвартiстю мiнус будь-яка накопичена амортизацiя та будь-якi накопиченi збитки вiд зменшення корисностi.
Основнi засоби на початок року вiдображенi за залишковою вартiстю. в 2013 роцi переоцiнка вартостi основних засобiв до їх справедливої вартостi не проводилась.
Придбанi (створенi) основнi засоби зараховуються на баланс пiдприємства за первiсною вартiстю.
Первiсна вартiсть основних засобiв вiдображаються в облiку по iсторичної собiвартостi. Витрати, що пов'язанi з ремонтом основних засобiв вiдносяться на витрати перiоду. Лiквiдацiйна вартiсть основних засобiв прийнята рiвною 1 (Одна) гривня.
До складу основних засобiв вiдповiдної групи зараховуються матерiальнi активи, якi використовуються пiдприємством з метою використання їх в процесi виробництва продукцiї, постачання товарiв, надання послуг i для здiйснення адмiнiстративних функцiй, i соцiально-культурних функцiй, очiкуваний строк корисного використання (експлуатацiї) яких бiльше одного року i вартiстю бiльш нiж 2500 грн.
До складу малоцiнних необоротних матерiальних активiв включенi активи, якi використовуються на пiдприємствi бiльш нiж один рiк або операцiйний цикл та вартiстю до 2500 грн. Амортизацiя нараховується в розмiрi 100 % в момент передачi до експлуатацiї.
Аналiтичний облiк основних засобiв здiйснюється вiдповiдно до наказу Мiнiстерства статистики вiд 29.12.1995р. № 352 iз застосуванням типових форм первинної облiкової документацiї.
Об'єктом амортизацiї є основнi засоби. Нарахування амортизацiї здiйснюється протягом строку корисного використання (експлуатацiї) об'єкта, який встановлюється пiдприємством при визнаннi цього об'єкта активом, i призупиняється на перiод його реконструкцiї, модернiзацiї, добудови, дообладнання та консервацiї. Витрати пов'язанi з реконструкцiєю i зведенням об'єктiв основних засобiв капiталiзувалися на рахунках «Капiтальнi iнвестицiї». При нарахуваннi амортизацiї пiдприємство використовує норми i методи нарахування амортизацiї, передбаченi МСФО 16 “Основнi засоби”, а саме прямолiнiйний метод. Протягом звiтного перiоду методи нарахування амортизацiї були незмiнними. На пiдприємствi аналiтичний i синтетичний облiк основних засобiв, усi операцiї з надходження, зносу (амортизацiї), реалiзацiї, лiквiдацiї, ремонту, модернiзацiї основних засобiв вiдображаються в облiку та звiтностi згiдно до МСФО 16 "Основнi засоби".
Подальшi витрати. Пiдприємство не визнає в балансовiй вартостi об'єкту основних засобiв витрати на щоденне технiчне обслуговування i витрати на поточний ремонт. Цi витрати признаються в прибутках або збитках, коли вони понесенi. У балансовiй вартостi об'єкту основних засобiв признаються такi подальшi витрати, якi задовольняють критерiям визнання активу. Використовуються в виробничому процесi, на виробничих дiлянках, в цехах. Використовуються власнi основнi засоби.
Обмежень на використання майна не має.
Амортизацiя основних засобiв розраховується прямолiнiйним методом вiдповiдно до строкiв корисної служби, погодженим з технiчним персоналом Пiдприємства наступним чином:
Земельнi дiлянки Не амортизуються
Будiвлi та споруди 30-60 рокiв
Машини та устаткування 10-15 рокiв
Комп'ютерне обладнання 10-20 рокiв
Транспортнi засоби 5-15 рокiв
Iнструмент, прилади та iнвентар 4-10 рокiв
Незавершене будiвництво Не амортизується
Рух по об’єктам основних засобiв станом на 31.12.2013 р. становить :
Основнi засоби:
На початок звiтного перiоду (станом на 01.01.2013 року) дана величина становила: первiсна вартiсть - 4062 тис. грн., знос - 3666 тис. грн., залишкова вартiсть — 396 грн., на кiнець звiтного перiоду (станом на 31.12.2013 року) дана величина становила: первiсна вартiсть - 3891 тис. грн., знос - 3565 тис. грн., залишкова вартiсть - 326 тис. грн.
За звiтний перiод вiдбулось:
Надходження основних засобiв на суму 2 тис. грн., нараховано амортизацiї за рiк – 71 тис. грн., вибуло за рiк : первiсна вартiсть - 173 тис. грн., знос – 172 тис. грн.
Облiк капiтальних iнвестицiй
Незавершенi капiтальнi iнвестицiї в необоротнi матерiальнi активи - капiтальнi iнвестицiї у будiвництво, виготовлення, реконструкцiю, модернiзацiю, придбання об'єктiв необоротних матерiальних активiв, введення яких в експлуатацiю на дату балансу не вiдбулося.
Станом на 31.12.2013 р. незавершенi капiтальнi iнвестицiї Товариства складають 50 тис.грн.
Облiк фiнансових iнвестицiй
Фiнансовi iнвестицiї облiковуються вiдповiдно до МСБО 32 i 39. З метою складання фiнансової звiтностi класифiкуються за категорiями:
? призначенi для торгiвлi;
? утримуванi до погашення;
? наявнi для продажу.
Iнвестицiї, що мають фiксований термiн погашення i утримуванi до погашення, облiковуються за амортизованою собiвартiстю. Iнвестицiї, якi не мають фiксованого термiну погашення, облiковуються за собiвартiстю. Iнвестицiї, наявнi для продажу, облiковуються за справедливою вартiстю з вiднесенням її змiн на власний капiтал.
Фiнансовi iнвестицiї:
На початок та на кiнець звiтного перiоду у Товариства вiдсутнi будь-якi фiнансовi iнвестицiї, жодних змiн за звiтний перiод не вiдбулось.
Первiсна вартiсть та подальша оцiнка фiнансових iнвестицiй вiдповiдає МСБО.
Облiк оборотних активiв
Облiк запасiв на пiдприємствi здiйснюється згiдно з до МСБО 2. Для цiлей бухгалтерського облiку запасiв включають: основнi i допомiжнi матерiали, малоцiннi, швидкозношуванi предмети та iншi матерiальнi цiнностi. Одиницею бухгалтерського облiку запасiв є їх найменування.
Запаси оцiнюють за меншою з таких двох величин: собiвартiсть та чиста вартiсть реалiзацiї.
Собiвартiсть запасiв включає всi витрати на придбання, витрати на переробку та iншi витрати, понесенi пiд час доставки запасiв до їх теперiшнього мiсцезнаходження та приведення їх у теперiшнiй стан.
Придбанi виробничi запаси i товари зараховуються на баланс пiдприємства за первинною вартiстю, яка визначається згiдно до МСБО 2.
Транспортно-заготiвельнi витрати включаються в первинну вартiсть придбаних запасiв.
Метод оцiнки вибуття запасiв – за методом ФIФО.
Протягом звiтного перiоду було забезпечено незмiннiсть визначених методiв оцiнки вибуття запасiв.
Списання матерiалiв проводиться на пiдставi встановлених лiмiтiв, актiв на списання, якi пiдписуються уповноваженими особами та затвердженi в установленому порядку. Активи, що використовуються протягом не бiльше одного року або нормального операцiйного циклу, якщо вiн бiльше року, визнаються малоцiнними та швидкозношуваними предметами та облiковуються пiдприємством на рахунку 22 „Малоцiннi та швидкозношуванi предмети”. Вартiсть переданих в експлуатацiю малоцiнних та швидкозношуваних предметiв, вiдповiдно до вимог МСФО 2 «Запаси», виключається зi складу активiв (списується з балансу) з подальшою органiзацiєю оперативного кiлькiсного облiку таких предметiв за мiсцями експлуатацiї i протягом строку їх фактичного використання. Вибуття матерiалiв та МШП проводилося згiдно з затвердженими актами списання матерiальних запасiв.
Облiкова полiтика в частинi оцiнки вибуття запасiв, здiйснюється згiдно з до МСБО 2. Собiвартiсть незавершеного виробництва i готової продукцiї складається з прямих матерiальних витрат, прямих витрат на оплату працi, iнших прямих витрат i розподiлених загальновиробничих витрат. Незавершене виробництво та готова продукцiя вiдображається у фiнансовiй звiтностi за фактичною собiвартiстю.
Загальна вартiсть запасiв на дату балансу складає 343 тис. грн., що включає: виробничi запаси - 9 тис. грн., незавершене виробництво – 2 тис. грн., готова продукцiя – 4 тис. грн., товари – 328 тис. грн.
Вартiсть поточних бiологiчних активiв на 31.12.2013 року складає 1 тис. грн., а саме вартiсть iнших поточних бiологiчних активiв - 1 тис. грн.
Грошовi кошти
Грошовi кошти та їх еквiваленти пiдтвердженi iнвентаризацiєю каси та виписками з банкiвських рахункiв Товариства. На початок 2013 року грошовi кошти Товариства складають 6 тис. грн.; на дату балансу – 58 тис. грн.
Облiк дебiторської заборгованостi
Поточна дебiторська заборгованiсть за товари i послуги признається активом одночасно з визнанням доходу вiд реалiзацiї i оцiнюється по первиннiй вартостi.
У балансi на кiнець звiтного перiоду дебiторська заборгованiсть за товари, роботи, послуги вiдображається по чистiй вартостi реалiзацiйнiй.
Чиста реалiзацiйна вартiсть дебiторської заборгованостi за товари, роботи, послуги на початок 2013 року складає 12 тис. грн., на дату балансу вiдсутня. На пiдприємствi не створюється резерв сумнiвних боргiв за дебiторською заборгованiстю за товари, роботи, послуги.
Дебiторська заборгованiсть за розрахунками з бюджетом на початок 2013 року складає 1 тис. грн., на кiнець 2013 року – 1 тис. грн.
Iнша поточна дебiторська заборгованiсть на початок 2013року складає 8 тис. грн., на кiнець 2013 року - 10 тис. грн.
Дебiторська заборгованiсть вiдображається згiдно з МСФО.
Дебiторська заборгованiсть класифiкується як торгiвельна дебiторська заборгованiсть (що виникає за реалiзованих в ходi здiйснення звичайної господарської дiяльностi товари i послуги) i неторгiвельна (iнша) дебiторська заборгованiсть.
Первинне визнання дебiторської заборгованостi здiйснюється за справедливою вартiстю переданих активiв.
Поточна дебiторська заборгованiсть, яка не пов’язана з реалiзацiєю продукцiї, робiт, послуг, що визнана безнадiйною на протязi звiтного перiоду вiдображена у складi iнших операцiйних витрат.
Витрати майбутнiх перiодiв
Витрати майбутнiх перiодiв на початок року складають 1 тис. грн. (в т.ч. 1 тис. грн. – передплата за перiодичнi видання), на кiнець року – 1тис. грн. (в т.ч. 1 тис. грн. – передплата за перiодичнi видання).
Необоротнi активи та групи вибуття, якi утримуються для продажу, та припинена дiяльнiсть
Необоротнi активи та групи вибуття визнаються на пiдприємствi вiдповiдно до МСФО «Необоротнi активи, утримуванi для продажу, та припинена дiяльнiсть», коли очiкується отримати економiчнi вигоди вiд їх продажу, а не вiд їх використання за призначенням; вони готовi до продажу у їх теперiшньому станi; здiйснення їх продажу має високу ймовiрнiсть, здiйснюється їх активна пропозицiя на ринку за цiною, що вiдповiдає справедливiй вартостi.
Станом на 31.12.2013 р. загальнi активи Товариства в порiвняннi з даними на початок 2013 року (864 тис. грн.) зменшились (на 8,56 %) i складають 790 тис.грн.
Облiк власного капiталу
Структура власного капiталу Товариства вiдповiдає його призначенню, утворення власного капiталу за структурними складовими вiдповiдає нормативним вимогам, зокрема Статуту Товариства, Закону України «Про акцiонернi товариства», МСБО 32, МСБО 39. концептуальнiй основi спецiального призначення.
Зареєстрований статутний капiтал Товариства складає 70465,5 грн. i подiлений на 40266 штук простих iменних акцiй номiнальною вартiстю 1,75 грн. кожна. Акцiї Товариства iснують в бездокументарнiй формi. Протягом 2013 р. статутний капiтал Товариства не змiнювався. Статутний капiтал Товариства повнiстю сплачений. Згiдно з даними довiдок про перелiк власникiв цiнних паперiв станом на початок i кiнець 2013 року, виданих депозитарiєм ПрАТ «Всеукраїнський депозитарiй цiнних паперiв», викуплених власних акцiй Товариство не має. Резервний капiтал на початок та на кiнець 2013 року вiдсутнiй.
З метою бухгалтерського облiку статутний фонд вiдображаються на рахунку 40 “Статутний капiтал”.
Станом на 31.12.2013 року загальний розмiр власного капiталу Товариства складає 760,0 тис.грн., в порiвняннi на початок року 826,0 тис.грн., зменшення власного капiталу вiдбулося, в основному, за рахунок зменшення нерозподiленого прибутку.
Структура власного капiталу Товариства становить:
Найменування показника на початок
року (тис.грн.) на кiнець
року (тис.грн.)
Статутний капiтал 70 70
Капiтал в доцiнках - -
Резервний капiтал - -
Нерозподiлений прибуток (непокритий збиток) 756 690
Неоплачений капiтал - -
Вилучений капiтал - -
Для визначення вартостi чистих активiв складається розрахунок за даними бухгалтерської звiтностi, “Методичних рекомендацiй щодо визначення вартостi чистих активiв акцiонерних товариств ” схвалених рiшенням Державної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку вiд 17 листопада 2004 р. N 485, Цивiльного кодексу України.
Розрахункова вартiсть чистих активiв перевищує статутний капiтал на 690,0 тис.грн.
Вимоги частини третьої статтi 155 Цивiльного кодексу України дотриманi. Зменшення статутного капiталу не вимагається.
Облiк довгострокових та поточних зобов'язань
Зобов'язання признаються, якщо їх оцiнка може бути достовiрно визначена i iснує iмовiрнiсть зменшення економiчних вигод в майбутньому внаслiдок їх погашення. Довгостроковi фiнансовi зобов’язання в системi МСФЗ дисконтуються. Дисконтування обумовлено тим, що грошi мають тимчасову вартiсть (тобто поточна вартiсть майбутнiх фiнансових потокiв може iстотно вiдрiзнятися вiд їх номiнальної вартостi), для забезпечення порiвнянностi фiнансової звiтностi являється необхiднiсть в дисконтуваннi. Дисконтування - це приведення майбутнiх грошових потокiв до поточного перiоду з урахуванням змiни вартостi грошей з плином часу.
Зобов'язання Товариства класифiкується на довгострокових (термiн погашення понад 12 мiсяцiв) i поточних (термiн погашення до 12 мiсяцiв).
Облiк зобов’язань та їх визнання ведеться згiдно згiдно МСБО 1 «Подання фiнансових звiтiв», МСБО 37 «Забезпечення, непередбаченi зобов’язання i непередбаченi активи».
Поточнi зобов’язання вiдображенi на дату балансу за сумою погашення.
Поточна кредиторська заборгованiсть за товари, роботи, послуги на початок 2013 року складає 13 тис. грн., а на кiнець 2013 року – 2 тис. грн.
Поточнi зобов'язання за розрахунками з бюджетом на 01.01.2013 року складають 3 тис. грн.,а на 31.12.2013 року – 6 тис. грн.
Поточнi зобов'язання за розрахунками з оплати працi на початок 2013 року вiдсутнi, а на кiнець 2013 року складають 4 тис. грн.
Оцiнка забезпечень виплат персоналу здiйснена Товариством на основi МСБО 19 «Виплати працiвникам» (далi – МСБО 19) i включає короткостроковi виплати працiвникам, якi на початок 2013 року складають 21 тис. грн., на кiнець 2013 року – 17 тис. грн.
Iншi поточнi зобов'язання Товариства на початок 2013 року складають 1 тис. грн., на кiнець 2013 року - 1 тис. грн.
Станом на 31.12.2013 р. загальнi зобов'язання Товариства на початок 2013 року складають 38 тис. грн., а на кiнець 2013 року - 30 тис. грн.
Розрахунки по заробiтний платi, з пiдзвiтними особами, з бюджетом, позабюджетними фондами i соцiальному страхуванню здiйснювались у вiдповiдностi до чинного законодавства та встановленими нормами.
Облiк доходiв i витрат
Доходи вiдображаються в фiнансовiй звiтностi вiдповiдно до вимог МСФО 18 "Доходи". Доход вiдображається в сумi справедливої вартостi активiв, що отриманi або пiдлягають отриманню. Витрати вiдображаються вiдповiдно до вимог МСФО. Податковий облiк доходiв i витрат ведеться згiдно з Законом України «Податковий Кодекс України» 32755-VI вiд 2.12.2010р. Iнформацiя про доходи i витрати вiдображена у Звiтi про фiнансовi результати, форма № 2.
Примiтки до форми 2 «Звiт про фiнансовi результати»
Доходи вiдображаються в фiнансовiй звiтностi вiдповiдно до вимог МСФО. Доход вiд реалiзацiї продукцiї (товарiв, iнших активiв) на пiдприємствi визнається при наявностi всiх умов, а саме покупцевi переданi ризики й вигоди, пов'язанi з правом власностi на продукцiю (товар, iнший актив); пiдприємство не здiйснює надалi управлiння та контроль за реалiзованою продукцiєю (товарами, iншими активами); сума доходу (виручка) може бути достовiрно визначена; є впевненiсть, що в результатi операцiї вiдбудеться збiльшення економiчних вигод пiдприємства, а витрати, пов'язанi з цiєю операцiєю, можуть бути достовiрно визначенi. Доход вiдображається в бухгалтерському облiку в сумi справедливої вартостi активiв, що отриманi або пiдлягають отриманню.
Формування виручки (валового доходу) вiд реалiзацiї продукцiї (робiт, послуг) проводиться вiдповiдно до МСБО 18 “Дохiд”.
Визнанi доходи i витрати класифiкуються в бухгалтерському облiку за такими групами:
Показники За звiтний перiод (тис.грн. )
Чистий доход (виручка) вiд реалiзацiї продукцiї (товарiв, робiт, послуг) 370
Собiвартiсть реалiзованої продукцiї (товарiв, робiт, послуг) 184
Iншi операцiйнi доходи 259
Адмiнiстративнi витрати 219
Витрати на збут 283
Iншi операцiйнi витрати 9
Iншi доходи -
Чистий:
прибуток
збиток 66
Балансовий прибуток та оподаткований прибуток визначається згiдно з чинним законодавством.
Пiдприємство за звiтний перiод отримало 66,0 тис. грн. чистого збитку.
Бухгалтерський облiк доходiв вiд рiзних видiв дiяльностi пiдприємства ведеться згiдно до норм МСФО 18. Податковий облiк доходiв i витрат ведеться згiдно з Законом України «Податковий Кодекс України» 32755-V! вiд 2.12.2010р. Витрати вiдображенi в фiнансовiй звiтностi вiдповiдно до вимог МСФО.
В примiтках до фiнансової звiтностi вiдносно витрат за звiтний перiод iнформацiю вiдображено згiдно з аналiтичними даними i вiдповiдно до МСФО.
До складу прямих матерiальних витрат у сумi 80 тис.грн., включається вартiсть сировини та основних матерiалiв, що утворюють основу виробленої продукцiї, купiвельних напiвфабрикатiв та комплектуючих виробiв, допомiжних та iнших матерiалiв, якi можуть бути безпосередньо вiднесенi до конкретного об'єкта витрат.
До складу прямих витрат на оплату працi у сумi 224 тис.грн., включаються заробiтна плата та iншi виплати робiтникам, зайнятим у виробництвi продукцiї, виконаннi робiт або наданнi послуг, якi можуть бути безпосередньо вiднесенi до конкретного об'єкта витрат. Вiдрахування на соцiальнi заходи склали 84 тис.грн.
Нарахована амортизацiя 71 тис.грн.
До складу iнших операцiйних витрат в сумi 52 тис.грн., на пiдприємствi включаються всi iншi виробничi витрати, якi можуть бути безпосередньо вiднесенi до конкретного об'єкта витрат.
До складу загальновиробничих витрат, на пiдприємствi включаються:
-витрати на управлiння виробництвом (оплата працi апарату управлiння цехами, дiльницями тощо; вiдрахування на соцiальнi заходи й медичне страхування апарату управлiння цехами, дiльницями; витрати на оплату службових вiдряджень персоналу цехiв, дiльниць тощо);
-амортизацiя нематерiальних активiв загальновиробничого (цехового, дiльничного, лiнiйного) призначення;
-витрати на утримання, експлуатацiю та ремонт, страхування, операцiйну оренду основних засобiв, iнших необоротних активiв загальновиробничого призначення;
-витрати на вдосконалення технологiї й органiзацiї виробництва (оплата працi та вiдрахування на соцiальнi заходи працiвникiв, зайнятих удосконаленням технологiї й органiзацiї виробництва, полiпшенням якостi продукцiї, пiдвищенням її надiйностi, довговiчностi, iнших експлуатацiйних характеристик у виробничому процесi; витрати матерiалiв, купiвельних комплектуючих виробiв i напiвфабрикатiв, оплата послуг стороннiх органiзацiй тощо);
-витрати на опалення, освiтлення, водопостачання, водовiдведення та iнше утримання виробничих примiщень;
-витрати на обслуговування виробничого процесу (оплата працi загальновиробничого персоналу; вiдрахування на соцiальнi заходи, медичне страхування робiтникiв та апарату управлiння виробництвом; витрати на здiйснення технологiчного контролю за виробничими процесами та якiстю продукцiї, робiт, послуг);
-витрати на охорону працi, технiку безпеки i охорону навколишнього природного середовища.
-iншi витрати (внутрiшньозаводське перемiщення матерiалiв, деталей, напiвфабрикатiв,iнструментiв зi складiв до цехiв i готової продукцiї на склади; нестачi незавершеного виробництва; нестачi i втрати вiд псування матерiальних цiнностей у цехах; оплата простоїв тощо).
Нестачi i втрати вiд псування цiнностей: за звiтний перiод жодних змiн по даному показнику не вiдбулось.
Використання амортизацiйних вiдрахувань: за звiтний перiод було нараховано вiдрахувань у розмiрi - 71 тис. гри., що були спрямованi на - полiпшення основних засобiв
Бiологiчнi активи: за звiтний перiод жодних змiн по даному показнику не вiдбулось.
Фiнансовi результати вiд первiсного визнання та реалiзацiї сiльськогосподарської продукцiї та додаткових бiологiчних активiв: за звiтний перiод жодних змiн по даному показнику не вiдбулось.
Примiтки до форми 3 «Звiт про рух грошових коштiв»
Звiт про рух грошових коштiв складено згiдно з МСФО7 "Звiт про рух грошових коштiв". Рух грошових коштiв у результатi операцiйної дiяльностi визначено за сумою надходжень вiд операцiйної дiяльностi та сумою витрачання на операцiйну дiяльнiсть грошових коштiв за даними записiв їх руху на рахунках бухгалтерського облiку. Надходження за звiтний перiод 2013 рiк :
- вiд реалiзацiї продукцiї (товарiв, робiт, послуг) склали 690 тис. грн., у цiй сумi вiдображаються грошовi надходження вiд основної дiяльностi, тобто вiд реалiзацiї продукцiї (товарiв, робiт, послуг) з урахуванням непрямих податкiв (податку на додану вартiсть, акцизного збору тощо);
- вiд повернення податкiв i зборiв склали 5 тис. грн., у цiй сумi вiдображається сума податкiв i зборiв, одержанi бюджетом на рахунки пiдприємства;
- вiд покупцiв i замовникiв авансiв склали 25 тис. грн., у цiй сумi вiдображається сума одержаної попередньої оплати та авансових надходжень грошовими коштами вiд покупцiв i замовникiв пiд наступну поставку продукцiї (товарiв, робiт, послуг);
- вiд повернення авансiв 130 тис. грн. - вiдображаються повернутi пiдприємству постачальниками i пiдрядниками суми попередньої оплати та авансових надходжень грошовими коштами.
Витрачання за звiтний перiод 2013 року:
- на оплату товарiв (робiт, послуг) склали 228 тис. грн. - вiдображено грошовi кошти, сплаченi постачальникам i пiдрядникам за одержанi товарно-матерiальнi цiнностi, прийнятi роботи i наданi послуги;
- на оплату працiвникам 194 тис. грн. - вiдображено витраченi грошовi кошти на виплати працiвникам заробiтної плати, допомоги, винагород;
- на оплату вiдрахувань на соцiальнi заходи 91 тис. грн. - вiдображена сума сплачених внескiв iз загальнообов'язкового державного пенсiйного i соцiального страхування;
- на оплату зобов'язань з iнших податкiв i зборiв (обов'язкових платежiв) 110 грн. - вiдображена сума сплачених податкiв i зборiв (обов'язкових платежiв) (крiм податку на додану вартiсть, податку на прибуток, зобов'язань iз загальнообов'язкового державного пенсiйного i соцiального страхування);
- iншi витрачання склали 175 тис. грн. - наведена сума використаних грошових коштiв на iншi напрями операцiйної дiяльностi, що не включена до попереднiх статей звiту про рух грошових коштiв.
У звiтному перiодi : чистий рух коштiв вiд операцiйної дiяльностi у сумi 52 тис. грн.; чистий рух коштiв вiд iнвестицiйної та фiнансової дiяльностi вiдсутнiй.
Чистий рух коштiв за звiтний перiод 52 тис. грн.
Залишок коштiв на початок року 6 тис. грн.
Залишок грошових коштiв у нацiональнiй валютi на поточному рахунку у банку на кiнець звiтного перiоду становить 58 тис. грн.
Примiтки до форми 4 «Звiт про власний капiтал»
Об’явлений статутний капiтал Товариства становить 70465,5 грн.
На 31.12.2013 року статутний капiтал сплачено повнiстю.
Величина статутного капiталу становить на 31.12.2013 р. – 70465,5 грн.
Цей капiтал подiлено на 40266 простих iменних акцiй рiвною номiнальною вартiстю по 1,75 грн. кожна, якi було розподiлено мiж засновниками вiдповiдно до сплачених ними часток в колективнiй власностi.
Станом на 31.12.2013 року загальний розмiр власного капiталу Товариства складає 760 тис.грн., в порiвняннi на початок року 826 тис.грн.
Скоригований залишок власного капiталу на початок звiтного перiоду складає 826 тис.грн., у т.ч.:
- статутний капiтал 70 тис.грн.;
- нерозподiлений прибуток 756 тис.грн.;
Пiдприємство за звiтний перiод отримало 66,0 тис. грн. чистого збитку.
Для визначення вартостi чистих активiв складається розрахунок за даними бухгалтерської звiтностi, “Методичних рекомендацiй щодо визначення вартостi чистих активiв акцiонерних товариств ” схвалених рiшенням Державної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку вiд 17 листопада 2004 р. N 485, Цивiльного кодексу України.
Найменування показника на початок
року (тис.грн.) на кiнець
року (тис.грн.)
Вартiсть чистих активiв акцiонерного товариства 826 760
Статутний капiтал 70 70
Заборгованiсть учасникiв (засновникiв) за внесками до статутного капiталу - -
Фактичнi витрати АТ на викуп акцiй, для їх наступного перепродажу чи анулювання - -
Розрахункова вартiсть чистих активiв на кiнець 2013 року перевищує статутний капiтал на 690,0 тис.грн.
Це вiдповiдає вимогам статтi 155 п.3 Цивiльного кодексу України. Величина статутного капiталу вiдповiдає величинi статутного капiталу розрахованому на кiнець року.
Подiї пiсля звiтної дати
Керiвництво Товариства визначає порядок, дату пiдписання фiнансової звiтностi i осiб уповноважених пiдписувати звiтнiсть.
При складаннi фiнансової звiтностi Товариство враховує подiї пiсля звiтної дати i вiдображує їх у фiнансовiй звiтностi вiдповiдно до МСБУ 10.
Керiвник __________________________ М. I. Чмiль
Головний бухгалтер _________________ Н.А. Новiцька
д/н
д/н
д/н
|