ПрАТ "Вінницяоблагрообладнання"

Код за ЄДРПОУ: 05448219
Телефон: 0432-58-74-08, 58-76-33
e-mail: info@obladnannja.pat.ua
Юридична адреса: вул. Молодіжна 55, смт. Вороновиця, Вінницький р-н, Вінницька обл., Україна, 23252
 
Дата розміщення: 24.04.2017

Річний звіт за 2016 рік

Примітки до фінансової звітності, складеної відповідно до міжнародних стандартів фінансової звітності

ПРИМIТКИ ДО ФIНАНСОВОЇ ЗВIТНОСТI ЗА РIК, ЩО ЗАКIНЧИВСЯ 31 ГРУДНЯ 2016 РОКУ (в тисячах грн.)
1. Iнформацiя про створення Товариства та його дiяльностi
Фiнансовий рiк починається 01 сiчня щорiчно i триває до 31 грудня щорiчно. Дана фiнансова звiтнiсть є публiчною i доступна для ознайомлення
Публiчне акцiонерне товариство «Вiнницяоблагрообладнання» (далi - Товариство), створено на не обмежений перiод часу є правонаступником майнових прав i обов'язкiв Вiдкритого акцiонерного товариства по матерiально-технiчному забезпеченню обладнанням i електроматерiалами «Вiнницяоблагрообладнання», заснованого вiдповiдно до Наказу регiонального вiддiлення Фонду державного майна у Вiнницькiй областi вiд 19 травня 1995 року шляхом перетворення Вiнницького орендного пiдприємства по матерiально-технiчному забезпеченню обладнанням i електроматерiалами «Облагрообладнання» у Вiдкрите акцiонерне товариство згiдно з Декретами Кабiнету мiнiстрiв України № 51-93 вiд 17.05.1993 р «Про особливостi приватизацiї майна в агропромисловому комплексi» та № 57-93 вiд 20.05.1993р. «Про приватизацiю цiлiсних майнових комплексiв державних пiдприємств та їх структурних пiдроздiлiв, зданих в оренду»
Останнi змiни до Статуту вiдбулись згiдно протоколу загальних зборiв акцiонерiв Вiдкритого акцiонерного товариства «Вiнницяоблагрообладнання" (протокол № 1 вiд 20 квiтня 2011 року). Статут Товариства був приведений у вiдповiднiсть до вимог Закону України «Про акцiонернi товариства» шляхом викладення Статуту у новiй редакцiї, яка передбачала змiну типу товариства з Вiдкритого акцiонерного товариства «Вiнницяоблагрообладнання» на Публiчне акцiонерне товариство «Вiнницяоблагрообладнання» (зареєстровано Виконавчим комiтетом Вiнницької мiської ради Вiнницької областi 06.06.2011 року номер запису 1 149 105 0007 000460).
ОСНОВНI ВIДОМОСТI ПРО АКЦIОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО
Повне найменування Публiчне акцiонерне товариство «Вiнницяоблагрообладнання»
Код ЕДРПОУ 05448219
Юридична адреса та мiсцезнаходження 23252, Вiнницька область, Вiнницький район, смт. Вороновиця, вулиця Молодiжна, 55
Дата проведення державної реєстрацiї 16.03.1996 року (реєстрацiю здiйснено Вiнницькою районною державною адмiнiстрацiєю Вiнницької областi)
№ свiдоцтва про державну реєстрацiю та дата видачi свiдоцтва (при змiнi найменування юридичної особи) Серiя АОО №148457 вiд 06.06.2011року
Номер запису в єдиному державному реєстрi юридичних осiб 1 149 120 0000 000460
Основнi види дiяльностi 10.61 - Виробництво продуктiв борошномельно-круп`яної промисловостi;
47.11 - Роздрiбна торгiвля в неспецiалiзованих магазинах, переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами;
46.44 - Оптова торгiвля фарфором, скляним посудом i засобами для чищення;
46.49 - Оптова торгiвля деревиною, будiвельними матерiалами та санiтарно-технiчним обладнанням;
49.41 - Вантажний автомобiльний транспорт;
49.42 - Надання послуг перевезення речей (переїзду);
49.39 - Iнший пасажирський наземний транспорт, н.в.i.у.
Керiвник Голова правлiння – Чмiль Микола Iванович
Учасники товариства яким належить бiльше 10% акцiй Двi фiзичних особи громадяни України, яким належить 73,784334%, в тому числi: Чмiль Микола Iванович-22,920081%; Цюра Василь Олексiйович-50,864253%
Останнi змiни до Статуту 20.04.2011 року (Протокол №1 вiд 20 квiтня 2011 року)
2. Основи пiдготовки фiнансової звiтностi
Фiнансова звiтнiсть акцiонерного товариства за 2016 рiк складена по формах, встановлених Нацiональним положенням (стандартом) бухгалтерського облiку 1 „Загальнi вимоги до фiнансової звiтностi" затвердженими наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 07.02.2013 року № 73 i зареєстрованим у Мiнiстерствi юстицiї України 28 лютого 2013 року за № 336/22868 iз змiнами i доповненнями. Зазначенi форми звiтностi передбачають бiльш детальне розкриття про активи, зобов’язання, статтi доходiв та витрат, нiж це передбачено в МСБО 1, але це не викривлює показники фiнансового стану Товариства та результатiв його дiяльностi за 2016 рiк.
Заява про вiдповiднiсть
Дана фiнансова звiтнiсть пiдготовлена вiдповiдно до Мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi (МСФЗ), прийнятих Європейським Союзом. Дана фiнансова звiтнiсть заснована на припущеннях.
При пiдготовцi даної фiнансової звiтностi керiвництво базувалося на своєму кращому знаннi i розумiннi Мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi i iнтерпретацiй, фактiв i обставин, якi могли вплинути на дану фiнансову звiтнiсть.
Основа пiдготовки
Дана фiнансова звiтнiсть пiдготовлена згiдно з принципом оцiнки по iсторичнiй вартостi. Керiвництво Товариства прийняло рiшення представляти i оцiнювати дану фiнансову звiтнiсть у тис. гривнях для зручностi користувачiв цiєї фiнансової звiтностi.
Використання оцiнок
Пiдготовка цiєї фiнансової звiтностi вимагає використання достовiрних облiкових оцiнок. Також, вiд керiвництва вимагається винесення своїх оцiночних суджень у процесi застосування облiкової полiтики Товариства. Сфери, якi передбачають бiльш високу ступiнь судження або складностi, або сфери, де оцiнки i професiйнi судження є суттєвими для фiнансової звiтностi, викладенi у Примiтцi 4.
Принцип безперервностi дiяльностi
Дана фiнансова звiтнiсть пiдготовлена виходячи з припущення безперервностi дiяльностi Товариства, вiдповiдно до якого реалiзацiя активiв i погашення зобов'язань вiдбувається входi звичайної дiяльностi. Зворотнiсть активiв Товариства, а також її майбутнi операцiї, можуть пiддаватися iстотному впливу нинiшнiх i майбутнiх економiчних умов. Керiвництво Товариства вважає, що у неї є надiйний доступ до ресурсiв фiнансування, сприяючи пiдтримцi операцiйно дiяльностi Товариства. Дана фiнансова звiтнiсть не мiстить будь-якого коригування, яке необхiдно було б провести в тому випадку, якщо б Товариство не могло продовжити подальше здiйснення фiнансово-господарської дiяльностi згiдно з принципом безперервностi дiяльностi.
3. Основнi положення облiкової полiтики
Облiкова система товариства (наказ про облiкову полiтику № 1 вiд 04.01.2016 року. Використанi на акцiонерному товариствi принципи бухгалтерського облiку в цiлому вiдповiдають концептуальнiй основi фiнансової звiтностi.
Бухгалтерський облiк господарських операцiй здiйснюється методом подвiйного запису в цiлому у вiдповiдностi з Планом рахункiв бухгалтерського облiку. Облiк акцiонерного товариства автоматизований ведеться iз застосуванням бухгалтерської програми журнально-ордерної форми облiку.
Бухгалтерський облiк ведеться акцiонерним товариством у загальному вiдповiдно до вимог Закону України „Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi” вiд 16.07.1999 року № 996 - XIV, затверджених Мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi та бухгалтерського облiку та iнших нормативних документiв з питань органiзацiї бухгалтерського облiку.
Основнi засоби
Вартiсть основних засобiв у зв'язку зi специфiкою високоспецiалiзованого та iншого обладнання оцiнюються за витратами на придбання у вiдповiдностi з поточними умовами, i коригуються на суму зносу.
Подальшi витрати включаються до балансової вартостi активу або визнаються як окремий актив у разi, якщо iснує ймовiрнiсть отримання Товариством майбутнiх економiчних вигiд i собiвартiсть об'єкта може бути достовiрно оцiнена. Iншi витрати, в тому числi витрати на капiтальний, поточний ремонт i технiчне обслуговування включаються до балансової вартостi активу в тому перiодi, в якому були виконанi данi роботи.
Списання ранiше визнаних основних засобiв або їх суттєвого компонента з балансу вiдбувається при їх вибуттi або у випадку, якщо у майбутньому не очiкується отримання економiчних вигiд вiд використання або вибуття даного активу. Дохiд або витрати, що виникають у результатi списання активу ( балансова вартiсть активу), включаються до складу iнших доходiв / (витрат) звiту про сукупний дохiд за той звiтний рiк, у якому визнання активу було припинено.
Амортизацiя активу починається, коли вiн стає придатним для використання, тобто коли розташування i стан активу забезпечують його використання у вiдповiдностi з намiрами керiвництва Товариства. Амортизацiя активу припиняється з припиненням його визнання. Амортизацiя припиняється, коли настає застiй активу або вiн виводиться з активного використання i призначається для вибуття, крiм випадку, коли вiн уже повнiстю амортизований.
Лiквiдацiйна вартiсть i термiни корисного використання активiв переглядаються i по мiрi необхiдностi коректуються на кожну балансову дату.
Амортизацiя iнших основних засобiв розраховується прямолiнiйним методом для того, щоб розподiлити переоцiнену вартiсть активу за вирахуванням його лiквiдацiйної вартостi протягом таких строкiв корисної експлуатацiї:
- Будiвлi 20 рокiв
- Виробниче обладнання 15 рокiв
- Транспортнi засоби 5 рокiв
- Iншi активи 15 рокiв
Незавершене будiвництво включає витрати, безпосередньо пов'язанi з будiвництвом основних засобiв, а також вiдповiднi змiннi i постiйнi накладнi витрати, пов'язанi з будiвництвом. Амортизацiя цих активiв починається з моменту їх готовностi до експлуатацiї.
Запаси
Запаси оцiнюються за чистою вартiстю реалiзацiї.
Чиста вартiсть реалiзацiї визначається як передбачувана цiна продажу в ходi звичайної дiяльностi.
Собiвартiсть запасiв включає всi витрати на придбання, iншi витрати, зазнанi при доставцi запасiв до їх теперiшнього мiсця розташування i приведення їх в iснуючий стан. Собiвартiсть незавершеного виробництва i готової продукцiї включає собiвартiсть сировини i матерiалiв, прямих витрат на оплату працi i iнших прямих виробничих витрат, а також вiдповiдну частину виробничих накладних витрат, (розраховану на пiдставi звичайного використання виробничих потужностей ).
Товариство перiодично оцiнює запаси на предмет наявностi пошкоджень, застарiлостi, повiльної оборотностi, зниження чистої вартостi реалiзацiї. У разi якщо такi подiї мають мiсце, сума, на яку зменшується вартiсть запасiв, вiдображається у звiтi про сукупний дохiд в складi iнших витрат.
Грошi i грошовi еквiваленти
Грошовi кошти та їх еквiваленти включають готiвковi кошти, iншi короткостроковi високолiквiднi iнвестицiї, термiн погашення яких не перевищує трьох мiсяцiв. Для цiлей звiту про рух грошових коштiв, грошовi кошти та їх еквiваленти складаються з грошових коштiв i короткострокових iнвестицiй, згiдно з визначенням вище.
Оренда
Визначення того, чи є угода угодою орендою або мiстить її ознаки, базується на сутностi угоди на дату її здiйснення: чи залежить виконання угоди вiд використання конкретного активу або активiв чи передає угода право на використання активу.
I) Товариство як орендар
Оренда, коли Товариство бере на себе практично всi ризики та вигоди, що зазвичай пов'язанi з переходом права власностi, класифiкується як фiнансова оренда. Активи, взятi у фiнансову оренду, вiдображається у складi основних засобiв з початку дiї оренди за найменшою iз справедливих вартостей орендованого майна i наведенiй вартостi мiнiмальних орендних платежiв. Оренднi платежi розподiляються мiж витратами на фiнансування i зменшенням основної суми зобов'язання з оренди таким чином, щоб вийшла постiйна ставка вiдсотка на непогашену суму зобов'язання. Витрати на фiнансування вiдображаються безпосередньо в прибутки i збитки у звiтi про сукупний дохiд.
Орендованi активи амортизуються протягом строку корисного використання активу. Однак якщо вiдсутня обґрунтована впевненiсть у тому, що до Товариства перейде право власностi на актив в кiнцi термiну оренди, актив амортизується протягом коротшого з наступних перiодiв: розрахунковий термiн корисного використання активу i термiн оренди.
Платежi з операцiйної оренди визначаються як витрати у звiтi про сукупний дохiд рiвномiрно на протязi всього термiну оренди.
Фiнансовi активи
Початкове визнання i оцiнка
Товариство класифiкує свої вкладення в цiннi папери як: фiнансовi активи за справедливих вартостей з вiдображенням переоцiнки в прибутку чи збитках, утримуванi до погашення iнвестицiї, доступнi для продажу фiнансовi активи, позики та дебiторська заборгованiсть. Класифiкацiя залежить вiд цiлей, для яких були придбанi фiнансовi активи. Керiвництво приймає рiшення щодо класифiкацiї при початковому визнаннi i перевiряє, наскiльки класифiкацiя вiдповiдає дiйсностi на кожну звiтну дату.
Фiнансовi активи Товариства включають грошовi кошти, торговельну та iншу дебiторську заборгованiсть, iншi суми до отримання, фiнансовi iнструменти, що котуються.
Фiнансовi активи спочатку визначаються за справедливою вартiстю, збiльшеною в разi iнвестицiй, якi не переоцiнюються за справедливою вартiстю через прибуток або збиток, на безпосередньо пов'язанi з ними витрати по угодi.
Подальша оцiнка
Подальша оцiнка фiнансових активiв наступним чином залежить вiд їх класифiкацiї:
Фiнансовi активи за справедливою вартiстю з вiдображенням переоцiнки в прибутку чи збитках
Ця категорiя фiнансових iнструментiв включає в себе такi види iнструментiв: фiнансовi активи, призначенi для торгiвлi i фiнансовi активи, що пiсля первинного визнання оцiнюються по справедливiй вартостi з вiдображенням переоцiнки в прибутку чи збитках. Фiнансовi активи класифiкуються як призначенi для торгiвлi, якщо вони придбанi з метою продажу в найближчому майбутньому.
Фiнансовi активи, якi переоцiнюються за справедливою вартiстю через прибуток або збиток, враховуються в звiтi про фiнансовий стан за справедливою вартiстю, а змiни справедливої вартостi визначаються в складi доходiв вiд фiнансування чи витрат з фiнансування в звiтi про сукупний дохiд.
Позики та дебiторська заборгованiсть
Позики та дебiторська заборгованiсть є непохiдними фiнансовими активами з фiксованими чи обумовленими платежами , що не котуються на активному ринку, дебiторська заборгованiсть включає в себе торгову та iншу дебiторську заборгованiсть. Виданi позики є фiнансовими активами, що виникли у Товариства внаслiдок надання коштiв позичальнику.
Торгова та iнша дебiторська заборгованiсть первiсно визначається за первiсною вартiстю, за вирахуванням резерву сумнiвної заборгованостi. Резерв на знецiнення торгової дебiторської заборгованостi визнається за наявностi об'єктивного свiдчення того, що Товариство не зможе отримати всi суми заборгованостi у встановленi договорами термiни.
Припинення визнання
Визнання фiнансових активiв припиняється у разi, якщо термiн дiї контрактних прав на грошовi потоки вiд фiнансового активу закiнчується, чи Товариство передає всi значнi ризики та вигоди вiд володiння активом.
Iнша поточна дебiторська заборгованiсть, яка не є фiнансовим активом
Iншi оборотнi активи вiдображаються за номiнальною вартiстю за вирахуванням накопичених збиткiв вiд знецiнення.
Знецiнення дебiторської заборгованостi визнається при наявностi об'єктивних свiдчень того, що погашення всiєї суми заборгованостi не вiдбудеться у встановленi договором термiни, у тому числi при отриманнi iнформацiї про iстотнi фiнансовi ускладнення дебiтора, можливостi визнання дебiтора банкрутом чи ймовiрностi реорганiзацiї дебiтора, при вiдмовi вiд постачання i т. д.
Податки :
Податок на прибуток
Витрати з податку на прибуток являють собою суму поточного та вiдстроченого податку.
I) Поточний податок на прибуток
Поточнi податковi активи i зобов'язання за поточний i попереднiй перiоди вiдображаються за сумою, яку передбачається сплатити або вiдшкодувати податковим органам. Для обчислення суми використовуються податковi ставки та податкове законодавство, чинне або по сутi прийняте на звiтну дату, у країнах, де Товариство здiйснює свою дiяльнiсть i генерує оподатковуваний дохiд.
II) Вiдстрочений податок на прибуток
Вiдстрочений податок на прибуток розраховується балансовим методом вiдносно податкових збиткiв перенесених на майбутнi та тимчасових рiзниць мiж базою оподаткування активiв та зобов'язань та їх балансовою вартiстю для цiлей фiнансової звiтностi. Вiдстроченi податковi зобов'язання визнаються для всiх тимчасових рiзниць, за винятком:
- коли вiдстрочене податкове зобов'язання виникає в результатi первiсного визнання активу або зобов'язання, яке виникло на момент здiйснення операцiї, не робить впливу нi на бухгалтерський прибуток, анi на оподатковуваний прибуток або збитки;
Вiдстроченi податковi активи визнаються за всiма тимчасовими рiзницями, невикористаними податковими пiльгами невикористаним податковим збиткам, в тiй мiрi, в якiй iснує значна ймовiрнiсть того, що буде iснувати оподатковуваний прибуток, проти якого можуть бути зарахованi тимчасовi рiзницi, невикористанi податковi пiльги й невикористанi податковi збитки, крiм випадкiв, коли:
- вiдстрочений податковий актив, що вiдноситься до тимчасових рiзниць, виникає в результатi первiсного визнання активу або зобов'язання i який на момент здiйснення операцiї не впливає нi на бухгалтерський прибуток, анi на оподатковуваний прибуток або збиток;
Балансова вартiсть вiдстрочених податкових активiв переглядається на кожну звiтну дату та знижується в тiй мiрi, в якiй досягнення достатнього оподаткованого прибутку, який дозволить використовувати всi або частину вiдстрочених податкових активiв, оцiнюється як малоймовiрне. Не визнанi вiдстроченi податковi активи переглядаються на кожну звiтну дату та визнаються в тiй мiрi, в якiй з'являється значна ймовiрнiсть того, що майбутнiй оподатковуваний прибуток дозволить використовувати вiдстроченi податковi активи.
Вiдстроченi податковi активи та зобов'язання оцiнюються за податковими ставками, якi, як передбачається, будуть застосовуватися у тому звiтному роцi, в якому актив буде реалiзований, а зобов'язання погашено, на основi податкових ставок (та податкового законодавства), якi за станом на звiтну дату були прийнятi або фактично прийнятi.
Вiдстроченi податковi активи та вiдстроченi податковi зобов'язання зачитуються один проти одного, якщо мається юридично закрiплене право залiку поточних податкових активiв i зобов'язань, i вiдстроченi податки вiдносяться до однiєї i тiєї ж оподатковуваної компанiї та податкового органу.
Дана методологiя щодо розрахунку податкових активiв чи зобов’язань товариством в 2016 роцi застосовувалась.
Податок на додану вартiсть (ПДВ)
Зобов'язання платника ПДВ дорiвнює загальнiй сумi ПДВ, нарахованої протягом звiтного перiоду, та виникає або на дату продажу товару клiєнта ,або на дату отримання платежу вiд замовника в залежностi вiд того, яка подiя сталася ранiше. Кредит з ПДВ - це сума, на яку платник податку має право зменшити свої зобов'язання по ПДВ у звiтному перiодi. Право на кредит з ПДВ виникає або на дату здiйснення платежу постачальнику, або на дату отримання товару, в залежностi вiд того, яка подiя вiдбулося ранiше.
Виручка, витрати й активи (окрiм заборгованостей) визнаються за вирахуванням суми ПДВ, крiм випадкiв, коли податок на додану вартiсть, що виник з купiвлi активiв або послуг, не вiдшкодовується податковим органом; у цьому випадку ПДВ визнається вiдповiдно як частина витрат на придбання активу або частина статтi витрат. Чиста сума ПДВ, що вiдшкодовується податковим органом або сплачується йому, включається в дебiторську або кредиторську заборгованiсть, вiдображену в звiтi про фiнансовий стан.
Резерви
Резерви визнаються, якщо Товариство має поточне зобов'язання (юридичне або випливає iз практики), що виникло в результатi минулої подiї, вiдтiк економiчних вигiд, який буде потрiбен для погашення цього зобов'язання є ймовiрним, i може бути отримана надiйна оцiнка суми такого зобов'язання.
Якщо Товариство планує одержати вiдшкодування деякої частини всiх резервiв, вiдшкодування визнається як окремий актив, але тiльки в тому випадку, коли отримання вiдшкодування не пiдлягає сумнiву, витрата, вiдноситься до резерву, вiдображається у звiтi про сукупний дохiд за вирахуванням вiдшкодування. Якщо вплив тимчасової вартостi грошей суттєвий, резерви дисконтуються за поточною ставкою до оподаткування, яка вiдображає, коли це застосовано, ризики, характернi для конкретного зобов'язання.
Фiнансовi зобов'язання
Первiсне визнання та оцiнка
Фiнансовi зобов'язання, що перебувають у сферi дiї МСБО (IAS) 39, класифiкуються вiдповiдно як фiнансовi зобов'язання, переоцiнювати за справедливою вартiстю через прибуток або збиток i позики. Товариство класифiкує свої фiнансовi зобов'язання при їх первинному визнаннi.
Фiнансовi зобов'язання Товариства включають торгову та iншу кредиторську заборгованiсть i позики.
Фiнансовi зобов'язання первiсно визнаються за справедливою вартiстю, збiльшеною в разi позик на безпосередньо пов'язанi з ними витрати по угодi.
Подальша оцiнка
Подальша оцiнка фiнансових зобов'язань наступним чином залежить вiд їх класифiкацiї:
Фiнансовi зобов'язання, якi переоцiнюються за справедливою вартiстю через прибуток або збиток
Фiнансовi зобов'язання, якi оцiнюються за справедливою вартiстю через прибуток або збиток, включають фiнансовi зобов'язання, призначенi для торгiвлi, i фiнансовi зобов'язання, вiднесенi при первинному визнаннi в категорiю оцiнених за справедливою вартiстю через прибуток або збиток.
Позики
Позиковi кошти спочатку визнаються за справедливою вартiстю . Позики класифiкуються як поточнi зобов'язання за винятком тих випадкiв, коли Товариство має безумовне право вiдстрочити погашення зобов'язання, принаймнi, на 12 мiсяцiв вiд звiтної дати.
Припинення визнання
Визнання фiнансового зобов'язання у звiтi про фiнансовий стан припиняється, якщо зобов'язання погашено, анульовано, або термiн його дiї закiнчився.
Якщо наявне фiнансове зобов'язання замiнюється iншим зобов'язанням перед тим же кредитором, на умовах, що суттєво вiдрiзняються, або якщо умови наявного зобов'язання значно змiненi, така замiна або змiни враховуються як припинення визнання первiсного зобов'язання та початок визнання нового зобов'язання, а рiзниця в їх балансової вартостi визнається у звiтi про доходи.
Визнання прибутку
Прибуток визнається в тому випадку, якщо отримання економiчних вигiд Товариства оцiнюється як вiрогiдне, якщо виручка може бути надiйно оцiнена, а також у разi вiдповiдностi спецiальним критерiям для виду дiяльностi Товариства, зазначеного нижче. Сума доходу не вважається достовiрно оцiненою до тих пiр, поки не будуть дозволенi всi умовнi зобов'язання, що мають вiдношення до продажу. У своїх оцiнках Товариство ґрунтується на iсторичних результатах, враховуючи тип покупця, тип операцiї та особливi умови кожної угоди.
Виручка оцiнюється за справедливою вартiстю суми компенсацiї, отриманої або яка пiдлягає отриманню за продаж товарiв i послуг в звичайному ходi господарської дiяльностi Товариства. Виручка вiдображається за вирахуванням податкiв з продажiв i знижок.
Витрати за позиками
Витрати за позиками вiдносяться на витрати у тому звiтному перiодi, у якому вони були понесенi. Витрати за позиками мiстять у собi виплату вiдсоткiв та iншi витрати, понесенi Товариством в зв'язку з позиковими коштами.
Знецiнення
На кожну звiтну дату балансова вартiсть активiв Товариства переглядається на предмет визначення наявностi ознак знецiнення. У разi якщо такi ознаки iснують, проводиться оцiнка вiдшкодованої вартостi активу. У тих випадках, коли неможливо оцiнити суму очiкуваного вiдшкодування окремого активу, Товариство оцiнює суму очiкуваного вiдшкодування одиницi, яка генерує грошовi потоки, до якої вiдноситься такий актив.
Сума вiдшкодування визначається як найбiльша з двох величин: справедливої вартостi активу за вирахуванням витрат на продаж та вартостi його використання.
Збитки вiд знецiнення визнаються у випадку, якщо балансова вартiсть активу або одиницi, що генерує грошовi потоки, (декiлькох таких одиниць) перевищує його суму очiкуваного вiдшкодування. Втрати вiд знецiнення визнаються в звiтi про дохiд.
Ранiше визнанi збитки вiд знецiнення вiдновлюються тiльки у тому випадку, якщо мала мiсце змiна в оцiнцi, яка використовувалася для визначення суми очiкуваного вiдшкодування активу, з часу останнього визнання збитку вiд знецiнення. Вiдновлення обмежене таким чином, що балансова вартiсть активу не перевищує його суму вiдшкодування, а також не може перевищувати балансову вартiсть, за вирахуванням амортизацiї, по якiй даний актив визнавався б у випадку, якщо у попереднi роки не був би визнаний збиток вiд знецiнення. Таке вiдновлення вартостi визнається у звiтi про дохiд, за винятком випадкiв, коли актив враховується за переоцiненою вартiстю. В останньому випадку вiдновлення вартостi враховується як прирiст вартостi вiд переоцiнки.
Умовнi активи i зобов'язання
Умовнi зобов'язання не визнаються у фiнансовiй звiтностi. Товариство розкриває iнформацiю про умовнi зобов'язання в Примiтках до фiнансової звiтностi, за винятком тих випадкiв, коли виконання умовного зобов'язання мало ймовiрно в силу вiддаленостi подiї (термiн можливого погашення бiльше 12 мiсяцiв).
Товариство постiйно аналiзує умовнi зобов'язання на предмет визначення ймовiрностi погашення умовних зобов'язань. Якщо погашення зобов'язання, яке ранiше характеризувався як умовне, стає ймовiрним, то Товариство у фiнансовiй звiтностi вiдображає забезпечення за той перiод, в якому погашення даного зобов'язання стало вiрогiдним.
Умовнi активи не визнаються у фiнансовiй звiтностi, але розкриваються в Примiтках в тому випадку, якщо iснує достатня ймовiрнiсть отримання вiд них економiчних вигiд.
4. Важливi облiковi оцiнки та судження
Пiдготовка фiнансової звiтностi Товариства вимагає вiд її керiвництва на кожну звiтну дату винесення суджень, визначення оцiночних значень i припущень, якi впливають на зазначаються у звiтностi суми виручки, витрат, активiв i зобов'язань, а також на розкриття iнформацiї про умовнi зобов'язаннях. Проте невизначенiсть у вiдношеннi цих припущень i оцiночних значень може привести до результатiв, якi можуть вимагати в майбутньому iстотних коригувань до балансової вартостi активу або зобов'язання, стосовно яких приймаються подiбнi припущення та оцiнки.
У процесi застосування облiкової полiтики Товариства керiвництво використовувало наступнi судження, оцiнки i допущення, що надають найбiльш iстотний вплив на суми, визнанi в звiтi про дохiд.
Термiн корисного використання основних засобiв
Об'єкти основних засобiв, що належать Товариству, амортизуються з використанням прямолiнiйного методу протягом усього термiну їх корисного використання.
На оцiнку термiну корисної служби та лiквiдацiйної вартостi необоротних активiв впливають ступiнь експлуатацiї активiв, технологiї їх обслуговування, змiни у законодавствi, непередбаченi операцiйнi обставини. Керiвництво Товариства перiодично перевiряє правильнiсть застосовуваних термiнiв корисного використання активiв. Даний аналiз проводиться виходячи з поточного технiчного стану активiв i очiкуваного перiоду, протягом якого вони будуть приносити економiчнi вигоди Товариству. Будь-який з вищевказаних факторiв може вплинути на майбутнi норми амортизацiї, а також балансову та лiквiдацiйну вартiсть основних засобiв.
Справедлива вартiсть фiнансових iнструментiв
У випадках, коли справедлива вартiсть фiнансових iнструментiв i фiнансових зобов'язань, визнаних у звiтi про фiнансове становище, не може бути визначена на пiдставi даних активних ринкiв, вона визначається з використанням методiв оцiнки, включаючи модель дисконтованих грошових потокiв. В якостi вихiдних даних для цих моделей можливостi використовується iнформацiя з спостережуваних ринкiв, проте у тих випадках, коли це не представляється практично здiйсненним, потрiбна певна частка судження для встановлення справедливої вартостi. Судження включають облiк таких вихiдних даних як ризик лiквiдностi. Змiни у припущеннях щодо цих факторiв можуть вплинути на справедливу вартiсть фiнансових iнструментiв, вiдображену у фiнансовiй звiтностi.
Запаси
На дату складання звiтностi Товариство оцiнює необхiднiсть зменшення балансової вартостi запасiв до їх чистої вартостi реалiзацiї. Оцiнка суми знецiнення проводиться на основi аналiзу ринкових цiн подiбних запасiв, iснуючих на дату звiту та опублiкованих в офiцiйних джерелах. Такi оцiнки можуть мати значний вплив на балансову вартiсть запасiв.
Також, на кожну звiтну дату, Товариство оцiнює товарно-матерiальнi запаси на наявнiсть надлишкiв i застарiлостi запасiв.
Торгова та iнша дебiторська заборгованiсть
Дебiторська заборгованiсть вiдображається у звiтностi по чистiй можливiй цiнi реалiзацiї.
Оподаткування
У вiдношеннi iнтерпретацiї складного податкового законодавства, а також сум i термiнiв отримання майбутнього оподатковуваного доходу iснує невизначенiсть. З урахуванням операцiй Товариства, а також специфiки наявних договiрних вiдносин, рiзниця, яка виникає мiж фактичними результатами i прийнятих допущеннями або майбутнi змiни таких припущень, може спричинити за собою майбутнi коригування вже вiдображених у звiтностi сум витрат або доходiв з податку на прибуток.
Вiдстроченi податковi активи визнаються за всiма невикористаними податковими збитками в тiй мiрi, в якiй є ймовiрним отримання оподатковуваного прибутку, проти якої можуть бути зарахованi податковi збитки. Для визначення суми вiдстрочених податкових активiв, яку можна визнати в фiнансової звiтностi, на пiдставi вiрогiдних термiнiв отримання та величини майбутнього оподаткованого прибутку, а також стратегiї податкового планування, необхiдне суттєве судження керiвництва.
Прийняття нового Податкового кодексу повнiстю змiнює систему оподаткування в Українi. Кiлькiсть податкiв зменшується, передбачається поступове зниження базових ставок для всiх податкових зборiв.
Прийнятi новi ставки з податку на прибуток юридичних та фiзичних осiб, але процедуру адмiнiстрування податкiв, платникiв податкiв i зборiв, їх права та обов'язки, повноваження контролюючих органiв, повноваження i обов'язки їх посадових осiб пiд час здiйснення податкового контролю, а також вiдповiдальнiсть за порушення податкового законодавства залишились незмiнi.
Цi змiни iстотно пiдвищують ризик неправильної iнтерпретацiї прийнятого нового Податкового Кодексу в редакцiї вiд 07.01.2016 року. Внаслiдок майбутнiх податкових перевiрок, можуть бути виявленi додатковi зобов'язання, якi не будуть вiдповiдати податковiй звiтностi товариства. Такi зобов'язання можуть включати самi податки, а також штрафи i пеню, i їх суми можуть бути iстотними.
Знецiнення активiв
Балансова вартiсть активiв Товариства переглядається на предмет виявлення ознак, що свiдчать про наявнiсть знецiнення таких активiв. Якщо якi-небудь подiї або змiна обставин свiдчать про те, що поточна вартiсть активiв може виявитися не вiдшкодованою, Товариство оцiнює вiдшкодування вартiсть активiв. Така оцiнка призводить до необхiдностi прийняття низки суджень щодо довгострокових прогнозiв майбутньої виручки i витрат, пов'язаних з розглянутими активами. У свою чергу, цi прогнози є невизначеними, оскiльки будуються на припущеннях про рiвень попиту на продукцiю i майбутнiх ринкових умов. Наступнi й непередбаченi змiни таких припущень i оцiнок, використаних при проведеннi тестiв на знецiнення, можуть призвести до iншого результату по порiвняннi з представленим у цiєї фiнансової звiтностi.
Судовi розгляди
Керiвництво Товариства висуває суттєвi припущення при оцiнцi та вiдображеннi запасiв i ризику схильностi впливу умовних зобов'язань, пов'язаних з поточними судовими розглядами i iншими неврегульованими позовами, а також iншими умовними зобов'язаннями. При оцiнцi ймовiрностi задоволеного позову проти Товариства або виникненнi матерiальних зобов'язань, а також при визначеннi вiрогiдних сум остаточних розрахункiв або зобов'язань необхiднi судження керiвництва. Через невизначенiсть, властиву процесу оцiнки, фактичнi витрати можуть вiдрiзнятися вiд первiсних розрахункiв. Такi попереднi оцiнки можуть змiнюватися по мiрi надходження нової iнформацiї, отриманої вiд внутрiшнiх фахiвцiв Товариства, якщо такi є, або вiд третiх сторiн, таких, як адвокати. Перегляд таких оцiнок може мати значний вплив на майбутнi результати операцiйної дiяльностi.
5. Виручка (тис. грн.)
Чистий дохiд вiд реалiзацiї продукцiї (товарiв,робiт,послуг) 2016 2015 Змiни ,% до 2015
продаж товарiв 146 241
вiдсоток в загального обсягу, % 100 100
Всього: 146 241 -39,42
6. Собiвартiсть реалiзацiї (тис. грн.)
за рiк, що закiнчився 31 грудня 2016 % вiд обсягу 2015 % вiд обсягу Змiни, % до 2015р.
собiвартiсть проданих товарiв : 42 100 63 100
Всього: 42 100 63 100 -33,33
7. Адмiнiстративнi витрати (тис. грн.)
за рiк, що закiнчився 31 грудня 2016 2015 Змiни, % до 2015 року
Заробiтна плата та витрати з нею пов’язанi 122 181 -32,60
Послуги третiх осiб 51 39 30,77
Податки 549 352 55,96
Амортизацiя основних засобiв та нематерiальних активiв 14 13 7,69
Послуги банку 3 2 50,0
Iншi 40 4 900
Всього: 779 591 31,81
8. Витрати на збут (тис. грн.)
за рiк, що закiнчився 31 грудня 2016 2015 Змiни, % до 2015року
Заробiтна плата та витрати з нею пов’язанi 248 234 6,0
Амортизацiя основних засобiв та нематерiальних активiв 47 55 -14,55
Послуги третiх осiб 24 21 14,28
Iншi 28 25 12,0
Всього: 347 335 3,58
9. Iншi доходи та витрати
Доходи Витрати
за рiк, що закiнчився 31 грудня 2016 2016
Iншi операцiйнi доходи i витрати
Операцiйна оренда активiв 41 х
Реалiзацiя iнших оборотних активiв 313 х
Штрафи, пенi, неустойки х х
Iншi операцiйнi доходи, витрати 18 43
У тому числi: вiдрахування до резерву сумнiвних боргiв Х х
Iншi фiнансовi доходи i витрати
Проценти х х
Iншi фiнансовi доходи i витрати
Iншi доходи i витрати х х
Списання необоротних активiв х х
10. Витрати по амортизацiї (тис. грн.)
Витрати по амортизацiї основних засобiв
за рiк, що закiнчився 31 грудня 2016 2015
Адмiнiстративнi витрати 14 13
Витрати на збут 47 55 61 68
11. Витрати на оплату працi
Витрати на оплату працi
за рiк, що закiнчився 31 грудня 2016 2015
Заробiтна плата адмiнiстративного персоналу та пов’язанi з нею витрати 122 181
Заробiтна плата персоналу зi збуту та пов’язанi з нею витрати 299 234
421 415
12. (Витрати) / доходи з податку на прибуток (тис. грн.)
Податок на прибуток 2016
Включено до Звiту про фiнансовi результати - усього 0
В 2016 роцi ставка податку на прибуток складалась iз 18% . Для цiлей розрахунку вiдстроченого податку, що випливає з довгострокових статей, ставки застосовувалися у вiдповiдностi з новими ставками, передбаченими Податковим кодексом.
13.Основнi засоби (тис. грн.)
2016 рiк Залишок на початок року Надiйшло за рiк Вибуло за рiк Нараховано амортизацiї Залишок на кiнець року
3603 1 33 61 3571
Основнi засоби станом на (тис. грн.)
31.12.2016року
первiсна вартiсть амортизацiя ступiнь зносу, %
3571 3452 96,67
Основнi засоби станом на (тис. грн.)
31.12.2015року
первiсна вартiсть амортизацiя ступiнь зносу, %
3603 3418 94,87
Основнi засоби станом на 31.12.2014 року (тис. грн.)
первiсна вартiсть амортизацiя ступiнь зносу, %
3782 3525 93,20
Основнi засоби
Витратний пiдхiд передбачає визначення поточної вартостi витрат на вiдтворення або замiщення об'єкта оцiнки з їх подальшим коригуванням на суму зносу (знецiнення). На пiдставi застосування даного пiдходу справедлива вартiсть деяких об'єктiв основних засобiв була визначена в сумi вартостi замiщення даних об'єктiв. Порiвняльний пiдхiд базується на аналiзi цiн продажу i пропозицiї аналогiчних об'єктiв основних засобiв з урахуванням вiдповiдних коригувань на вiдмiнностi мiж об'єктами порiвняння та об'єктом оцiнки. На пiдставi застосування даного пiдходу справедлива вартiсть об'єктiв основних засобiв визначалася на пiдставi їх ринкової вартостi.
14. Запаси: (тис. грн.)
Виробничi запаси станом на:
2016 обсяг в загальному об’ємi, % 2015 обсяг в загальному об’ємi, %
Сировина i матерiали 5 2,16 34 11,60
Паливо х х 2 0,68
Тара i тарнi матерiали х х х Х
Запаснi частини х х х Х
Малоцiннi та швидкозношуванi предмети х х х Х
Незавершене виробництво 2 0,87 2 0,69
Готова продукцiя х х х Х
Товари 224 96,97 255 87,03
Разом 231 100 293 100
Балансова вартiсть запасiв вiдображених за чистою вартiсть реалiзацiї станом на 31.12.2016 року – 231 тис. грн.
15. Забезпечення та резерви 2016 р. 2015р.
Забезпечення на виплату вiдпусток працiвникiв 1 23
Резерв сумнiвних богiв 1 1
16. Iнша поточна дебiторська заборгованiсть 2016року складає 6 тис. грн.
17. Грошi та еквiваленти (тис. грн.)
Грошi та їх еквiваленти на 31 грудня 2016 2015
Грошовi кошти в банку UAN 5 170
Грошовi кошти в касi UAN 2 1
Грошовi кошти в дорозi UAN - -
7 171
18. Статутний капiтал (тис. грн.)
на 31 грудня 2016 2015
% Сума тис. % Сума тис.
Чмiль Микола Iванович 22,920081 16 22,920081 16
Цюра Василь Олексiйович 73,784334 52 73,784334 52
Iншi 3,295585 2 0,3 2
100 70 100 70
19. Iншi короткостроковi зобов'язання та нарахованi витрати
Iншi короткостроковi зобов’язання i нарахованi витрати
на 31 грудня 2016 2015
Поточна кредиторська заборгованiсть: за довгостроковими зобов’язаннями
Товари, роботи, послуги
Заборгованiсть по сплатi податкiв (не прострочена) 418 11 79 79 6 41
Заборгованiсть по зарплатi та пов’язаних з нею податкiв
Зi страхування
За одержаними авансами 30 5 44 3 44
Поточнi забезпечення 1 25
Iншi поточнi зобов’язання - 1
588 199
20. Пов'язанi сторони
Згiдно з iснуючими критерiями визначення пов'язаних сторiн, Товариство видiляє наступнi їх категорiї:
а) Компанiї - пов'язанi сторони, якi разом з Товариством перебувають пiд спiльним контролем;
б) Компанiї - пов'язанi сторони, в акцiонерному капiталi яких Товариство має певну частку.
Товариством у 2016 роцi не провадило операцiй з пов’язаними сторонами.
21. Iнша iнформацiя
Вiдповiднiсть вартостi чистих активiв вимогам законодавства
Найменування показника За звiтний перiод За попереднiй перiод
Розрахункова вартiсть чистих активiв (тис. грн.) -217 476
Статутний капiтал (тис. грн.) 70 70
Скоригований статутний капiтал (тис. грн.) 70 70
Вартiсть чистих активiв ПУБЛIЧНОГО АКЦIОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА „ВIННИЦЯОБЛАГРООБЛАДНАННЯ” менша статутного капiталу (скоригованого). Вимоги пункту третього статтi 155 „Статутний капiтал акцiонерного товариства” Цивiльного кодексу України не дотримуються та не вiдповiдає вимогам дiючого законодавства.
Органи управлiння акцiонерним товариством
Вiдповiдно до Статуту (нова редакцiя) найвищими повноваженнями, щодо його дiяльностi, надiленi органи управлiння акцiонерного товариства, а саме:
Загальнi Збори Акцiонерiв;
Наглядова Рада;
Правлiння;
Ревiзiйна комiсiя.
Управлiнський персонал акцiонерного товариства розташований за адресою: Вiнницька обл., Вiнницький район, смт. Вороновиця, вул. Молодiжна,55.
ПАТ „ВIННИЦЯОБЛАГРООБЛАДНАННЯ”” не входить до складу асоцiацiй, консорцiумiв, концернiв та iнших об’єднань за галузевими, територiальними та iншими принципами.
Данi про зайнятiсть та оплату працi 2016 р 2015 р
Середньооблiкова чисельнiсть штатних працiвникiв облiкового складу (осiб) 9 10
Середня чисельнiсть позаштатних працiвникiв -за сумiсництвом (осiб) - -
Чисельнiсть працiвникiв, якi працюють на умовах неповного роб. часу(осiб) - -
Фонд оплати працi тис. грн. 344 301
Розмiр фонду оплати працi товариства в звiтному перiодi збiльшився на 43 тис. грн. за рахунок збiльшення заробiтної плати.
Прiзвища та iмена посадових осiб i голови правлiння акцiонерного товариства
№ п/п П осада Прiзвища iм’я по батьковi
1 Голова правлiння Чмiль Микола Iванович
2 Член правлiння – головний бухгалтер Юрчак Алла Григорiвна
3 Член правлiння Ратич Алла Венiаминiвна
7 Голова наглядової ради Цюра Василь Олексiйович
8 Член наглядової ради Бурлака Тетяна Iванiвна
9 Член наглядової ради Венглiнська Наталiя Перiвна
11 Голова ревiзiйної комiсiї Огоровая Галина Миколаївна
12 Член ревiзiйної комiсiї Юр Григорiй Павлович
13 Член ревiзiйної комiсiї Окунь Ольга Василiвна
Особлива iнформацiя
Протягом звiтного року в товариствi мали мiсце подiї, якi вiдносяться до дiй, якi можуть вплинути на фiнансово-господарський стан емiтента, визначених частиною першою статтi 41 Закону України „Про цiннi папери та фондовий ринок”, а саме: змiна складу посадових осiб (членiв та голови ревiзiйної комiсiї та головного бухгалтера) – 18.03.2016 року та 14.04.2016 року.
Вищезазначена iнформацiя розкрита акцiонерним товариством у вiдповiдностi до вимог Закону України „Про цiннi папери та фондовий ринок” вiд 23.02.2006 року №3480-IV iз змiнами та Положення про порядок розкриття iнформацiї емiтентами цiнних паперiв, затвердженого Рiшенням НК ЦПФР № 2826 вiд 03 грудня 2013 року та зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 24 грудня 2013 року за № 2180/24712(зi змiнами).
Фiнансовi коефiцiєнти акцiонерного товариства
№ п/п Показники Формула розрахунку
Показника Орiєнтовне
позитивне
значення показника Фактичне значення
показника 31.12.2016
31.12.2015
1 2 3 4 5 5
1 Коефiцiєнт
абсолютної
лiквiдностi К1=(поточнi фiн. iнвестицiї +грошi та їх еквiваленти/поточнi зобов’язання i забезпечення .
0,25-0,5
0,012
0,860
2 Коефiцiєнт загальної лiквiдностi К2=( грошi та їх еквiваленти.
+дебiтори +запаси +витрати) /
поточнi зобов’язання i забезпечення
1,0-2,0
0,429
2,462
3 Коефiцiєнт фiнансової стiйкостi К3= власний капiтал / вартiсть майна
(пiдсумок балансу)
0,25-0,5
-0,585
0,705
4Коефiцiєнт покриття зобов’язань власним капiталом К4=( довгостроковi зобов’язання i забезпечення + поточнi зобов’язання i забезпечення / власний капiтал
0,5-1,0
-2,710
0,418
5 Коефiцiєнт рентабельностi активiв
К5=чистий прибуток / (валюта балансу на початок перiоду +валюта балансу на кiнець перiоду): 2 > 0
збiльшення
-
-
Коефiцiєнт абсолютної лiквiдностi акцiонерного товариства станом на 31.12.2016 року знаходиться поза меж орiєнтовно позитивного значення показника та дорiвнює - 0,012, а це свiдчить про те, що у товариства не достатньо власних ресурсiв для погашення його поточних зобов’язань.
Коефiцiєнт загальної лiквiдностi станом на 31.12.2016 року дорiвнює – 0,429, а це свiдчить про те, що у акцiонерного товариства створено недостатнiй залишок оборотних активiв.
Коефiцiєнт фiнансової стiйкостi (або незалежностi, або автономiї ) акцiонерного товариства станом на 31.12.2016 року дорiвнює – (0,585), а це не достатньо в порiвняннi з орiєнтовним позитивним значенням показника i характеризує акцiонерне товариство з недостатньою питомою вагою власного капiталу в загальнiй сумi авансованих засобiв у його дiяльнiсть.
Коефiцiєнт покриття зобов’язань власним капiталом дорiвнює – (2,71), тобто спiввiдношення залучених та власних засобiв. Цей показник характеризує, що залежнiсть власного капiталу вiд залучених засобiв висока.
Коефiцiєнт рентабельностi активiв не пiдлягає розрахунку, оскiльки Товариство отримало збиток, а отже характеризує, що акцiонерне товариство не ефективно використовувало у звiтному перiодi свої активи.
Протягом звiтного року торгiвля акцiями Товариства на внутрiшнiх та зовнiшнiх ринках цiнних паперiв не здiйснювалась, лiстингу/делiстингу цiнних паперiв Товариства на фондових бiржах не вiдбувалось, додатковї емiсiї цiнних паперiв не здiйснювалось.
Виконання значних правочинiв (10 i бiльше вiдсоткiв вартостi активiв товариства)
Акцiонерне товариство вiдповiдно до Закону України „Про акцiонернi товариства” не здiйснювало значнi правочини (10 i бiльше вiдсоткiв вартостi активiв товариства) за даними останньої рiчної фiнансової звiтностi.
Стан корпоративного управлiння акцiонерного товариства
Система корпоративного управлiння дiє згiдно принципiв, передбачених статутом товариства. Управлiння Товариством здiйснюють: Загальнi збори учасникiв Товариства, Голова наглядової ради, Голова правлiння та Ревiзiйна комiсiя. Товариство проводить загальнi збори по результатах господарської дiяльностi за вiдповiдний рiк, на яких розглядаються пiдсумки господарської дiяльностi, затвердження рiчного фiнансового звiту, розподiл прибуткiв та iншi питання, якi належать до їх компетенцiї. Товариство проводить щорiчну аудиторську перевiрку за участю зовнiшнього аудитора.
В товариствi не обрано корпоративного секретаря, який вiдповiдає за взаємодiю акцiонерного товариства з акцiонерами та iнвесторами.
Подiї пiсля звiтної дати
Станом на дату затвердження керiвництвом рiчної фiнансової звiтностi правочинiв, що мають суттєвий вплив на дiяльнiсть акцiонерного товариства, не здiйснювались.
Голова правлiння Чмiль Микола Iванович
Головний бухгалтер Юрчак Алла Григорiвна
22 лютого 2016 року

-

-

-