ПрАТ "Вінницяоблагрообладнання"

Код за ЄДРПОУ: 05448219
Телефон: 0432-58-74-08, 58-76-33
e-mail: info@obladnannja.pat.ua
Юридична адреса: вул. Молодіжна 55, смт. Вороновиця, Вінницький р-н, Вінницька обл., Україна, 23252
 
Дата розміщення: 29.04.2019

Річний звіт за 2018 рік

IX. Опис бізнесу

Зміни в організаційній структурі відповідно до попередніх звітних періодів На загальних зборах акцiонерiв товариства, що вiдбулись 20.04.2011 року, було прийнято рiшення змiнити тип товариства з відкритого на публічне та змiнити найменування товариства з ВІДКРИТЕ АКЦIОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "ВІННИЦЯОБЛАГРООБЛАДНАННЯ" на ПУБЛІЧНЕ АКЦIОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "ВІННИЦЯОБЛАГРООБЛАДНАННЯ". Протягом звiтного року такi подiї розвитку як злиття, подiл, приєднання, перетворення, видiл не вiдбувались.
Cередньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу (осіб), середня чисельність позаштатних працівників та осіб, які працюють за сумісництвом (осіб), чисельність працівників, які працюють на умовах неповного робочого часу (дня, тижня) (осіб), фонду оплати праці. Крім того, зазначаються факти зміни розміру фонду оплати праці, його збільшення або зменшення відносно попереднього року. Зазначається кадрова програма емітента, спрямована на забезпечення рівня кваліфікації її працівників операційним потребам емітента Середньооблiкова чисельнiсть штатних працiвникiв облiкового складу - 9 осiб; середня чисельнiсть позаштатних працiвникiв та осiб, якi працюють за сумiсництвом - 1 особа; чисельнiсть працiвникiв, якi працюють на умовах неповного робочого часу (дня, тижня) - 0 особи. За звiтний рiк фонд оплати працi склав 540535 грн. 60 коп. Вiдносно попереднього року фонд оплати працi збiльшився на 15709 грн. 77 коп. Кадрова програма емiтента, спрямована на забезпечення рiвня квалiфiкацiї його працiвникiв операцiйним потребам емiтента полягає в належнiй i своєчаснiй оплатi працi працiвникiв, наданнi їм соцiальних i матерiальних пiльг, що зацiкавить персонал в пiдвищеннi рiвня його знань та квалiфiкацiї.
Належність емітента до будь-яких об'єднань підприємств, найменування та місцезнаходження об'єднання, зазначаються опис діяльності об'єднання, функції та термін участі емітента у відповідному об'єднанні, позиції емітента в структурі об'єднання Емiтент до будь-яких об'єднань пiдприємств не належить.
Спільна діяльність, яку емітент проводить з іншими організаціями, підприємствами, установами, при цьому вказуються сума вкладів, мета вкладів (отримання прибутку, інші цілі) та отриманий фінансовий результат за звітний рік по кожному виду спільної діяльності За звiтний період емiтент спiльну дiяльнiсть з iншими органiзацiями, пiдприємствами, установами не здiйснював.
Будь-які пропозиції щодо реорганізації з боку третіх осіб, що мали місце протягом звітного періоду, умови та результати цих пропозицій На протязi звiтного перiоду жодних пропозицiй щодо реорганiзацiї з боку третiх осiб не було.
Опис обраної облікової політики (метод нарахування амортизації, метод оцінки вартості запасів, метод обліку та оцінки вартості фінансових інвестицій тощо) Використанi на акцiонерному товариствi принципи бухгалтерського облiку в цiлому вiдповiдають концептуальнiй основi фiнансової звiтностi. Бухгалтерський облiк господарських операцiй здiйснюється методом подвiйного запису в цiлому у вiдповiдностi з Планом рахункiв бухгалтерського облiку. Облiк акцiонерного товариства автоматизований ведеться iз застосуванням бухгалтерської програми журнально-ордерної форми облiку. Бухгалтерський облiк ведеться акцiонерним товариством у загальному вiдповiдно до вимог Закону України "Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi" вiд 16.07.1999 року № 996 - XIV, затверджених Мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi та бухгалтерського облiку та iнших нормативних документiв з питань органiзацiї бухгалтерського облiку. Вартiсть основних засобiв у зв'язку зi специфiкою високоспецiалiзованого та iншого обладнання оцiнюються за витратами на придбання у вiдповiдностi з поточними умовами, i коригуються на суму зносу. Подальшi витрати включаються до балансової вартостi активу або визнаються як окремий актив у разi, якщо iснує ймовiрнiсть отримання Товариством майбутнiх економiчних вигiд i собiвартiсть об'єкта може бути достовiрно оцiнена. Iншi витрати, в тому числi витрати на капiтальний, поточний ремонт i технiчне обслуговування включаються до балансової вартостi активу в тому перiодi, в якому були виконанi данi роботи. Списання ранiше визнаних основних засобiв або їх суттєвого компонента з балансу вiдбувається при їх вибуттi або у випадку, якщо у майбутньому не очiкується отримання економiчних вигiд вiд використання або вибуття даного активу. Дохiд або витрати, що виникають у результатi списання активу (балансова вартiсть активу), включаються до складу iнших доходiв/витрат звiту про сукупний дохiд за той звiтний рiк, у якому визнання активу було припинено.
Амортизацiя активу починається, коли вiн стає придатним для використання, тобто коли розташування i стан активу забезпечують його використання у вiдповiдностi з намiрами керiвництва Товариства. Амортизацiя активу припиняється з припиненням його визнання. Амортизацiя припиняється, коли настає застiй активу або вiн виводиться з активного використання i призначається для вибуття, крiм випадку, коли вiн уже повнiстю амортизований. Лiквiдацiйна вартiсть i термiни корисного використання активiв переглядаються i по мiрi необхiдностi коректуються на кожну балансову дату.
Амортизацiя iнших основних засобiв розраховується прямолiнiйним методом для того, щоб розподiлити переоцiнену вартiсть активу за вирахуванням його лiквiдацiйної вартостi протягом таких строкiв корисної експлуатацiї: будiвлi 20 рокiв, виробниче обладнання 15 рокiв, транспортнi засоби 5 рокiв, іншi активи 15 рокiв.
Незавершене будiвництво включає витрати, безпосередньо пов'язанi з будiвництвом основних засобiв, а також вiдповiднi змiннi i постiйнi накладнi витрати, пов'язанi з будiвництвом. Амортизацiя цих активiв починається з моменту їх готовностi до експлуатацiї. Запаси оцiнюються за чистою вартiстю реалiзацiї. Чиста вартiсть реалiзацiї визначається як передбачувана цiна продажу в ходi звичайної дiяльностi.
Собiвартiсть запасiв включає всi витрати на придбання, iншi витрати, зазнанi при доставцi запасiв до їх теперiшнього мiсця розташування i приведення їх в iснуючий стан. Собiвартiсть незавершеного виробництва i готової продукцiї включає собiвартiсть сировини i матерiалiв, прямих витрат на оплату працi i iнших прямих виробничих витрат, а також вiдповiдну частину виробничих накладних витрат, (розраховану на пiдставi звичайного використання виробничих потужностей ).
Товариство перiодично оцiнює запаси на предмет наявностi пошкоджень, застарiлостi, повiльної оборотностi, зниження чистої вартостi реалiзацiї. У разi якщо такi подiї мають мiсце, сума, на яку зменшується вартiсть запасiв, вiдображається у звiтi про сукупний дохiд в складi iнших витрат.
Товариство класифiкує свої вкладення в цiннi папери як: фiнансовi активи за справедливих вартостей з вiдображенням переоцiнки в прибутку чи збитках, утримуванi до погашення iнвестицiї, доступнi для продажу фiнансовi активи, позики та дебiторська заборгованiсть. Класифiкацiя залежить вiд цiлей, для яких були придбанi фiнансовi активи. Керiвництво приймає рiшення щодо класифiкацiї при початковому визнаннi i перевiряє, наскiльки класифiкацiя вiдповiдає дiйсностi на кожну звiтну дату.
Фiнансовi активи Товариства включають грошовi кошти, торговельну та iншу дебiторську заборгованiсть, iншi суми до отримання, фiнансовi iнструменти, що котуються.
Фiнансовi активи спочатку визначаються за справедливою вартiстю, збiльшеною в разi iнвестицiй, якi не переоцiнюються за справедливою вартiстю через прибуток або збиток, на безпосередньо пов'язанi з ними витрати по угодi.
Позики та дебiторська заборгованiсть є непохiдними фiнансовими активами з фiксованими чи обумовленими платежами , що не котуються на активному ринку, дебiторська заборгованiсть включає в себе торгову та iншу дебiторську заборгованiсть. Виданi позики є фiнансовими активами, що виникли у Товариства внаслiдок надання коштiв позичальнику.
Торгова та iнша дебiторська заборгованiсть первiсно визначається за первiсною вартiстю, за вирахуванням резерву сумнiвної заборгованостi. Резерв на знецiнення торгової дебiторської заборгованостi визнається за наявностi об'єктивного свiдчення того, що Товариство не зможе отримати всi суми заборгованостi у встановленi договорами термiни.;
Основні види продукції або послуг, що їх виробляє чи надає емітент, за рахунок продажу яких емітент отримав 10 або більше відсотків доходу за звітний рік, у тому числі обсяги виробництва (у натуральному та грошовому виразі), середньореалізаційні ціни, суму виручки, окремо надається інформація про загальну суму експорту, а також частку експорту в загальному обсязі продажів, перспективність виробництва окремих товарів, виконання робіт та надання послуг; залежність від сезонних змін; про основні ринки збуту та основних клієнтів; основні ризики в діяльності емітента, заходи емітента щодо зменшення ризиків, захисту своєї діяльності та розширення виробництва та ринків збуту; про канали збуту й методи продажу, які використовує емітент; про джерела сировини, їх доступність та динаміку цін; інформацію про особливості стану розвитку галузі виробництва, в якій здійснює діяльність емітент, рівень впровадження нових технологій, нових товарів, його становище на ринку; інформацію про конкуренцію в галузі, про особливості продукції (послуг) емітента; перспективні плани розвитку емітента; кількість постачальників за основними видами сировини та матеріалів, що займають більше 10 відсотків у загальному обсязі постачання, у разі якщо емітент здійснює свою діяльність у декількох країнах, необхідно зазначити ті країни, у яких емітентом отримано 10 або більше відсотків від загальної суми доходів за звітний рік; Основними видами дiяльностi товариства є: оптова торгівля зерном, необробленим тютюном, насінням і кормами для тварин, складське господарство, діяльність посередників у торгівлі сільськогосподарською сировиною, живими тваринами, текстильною сировиною та напівфабрикатами, а також виробництво продуктів борошномельно-круп'яної промисловості залишити в господарській діяльності товариства. Основний ринок збуту - це Україна. Основними ринками збуту є сiльськогосподарськi товаровиробники методом оптової та роздрiбної реалiзацiї. Розвиток галузi в цiлому залежить вiд стану сiльського господарства, яке на сьогоднiшнiй день знаходиться в занепадi. На дiяльнiсть товариства великий впив має сезонний характер робiт та клiматичнi умови. Всi цi фактори не з кращого боку впливають на дiяльнiсть пiдприємства. Особливостi постачання сiльгосптоваровиробникiв з метою надання послуг для весняно-польових робiт, що дає змогу отримувати товарно-матерiальнi цiнностi господарству-покупцю в будь-який необхiдний для нього час i розрахуватись за них урожаєм пшеницi або ячменю поточного або майбутнього року. В умовах ринкової економiки iснує багато приватних фiрм та iнших органiзацiй, якi здiйснюють дублюючу форму постачання товарно-матерiальних цiнностей. Новi технологiї товариство не впроваджує через вiдсутнiсть коштiв. Останнiм часом значно зросли цiни на сировину, якою користується товариством у своїй дiяльностi. Конкуренцiя в галузi: основними конкурентами є "Вiнницяпромелектро" та "Вiнницяелектромашпостач". Перспективнi плани розвитку: формування нового ринку товарiв i послуг, надання послуг автотранспортними засобами.
Основні придбання або відчуження активів за останні п'ять років. Якщо підприємство планує будь-які значні інвестиції або придбання, пов'язані з його господарською діяльністю, їх необхідно описати, включаючи суттєві умови придбання або інвестиції, їх вартість і спосіб фінансування В 2018 році товариство відчужило комплекс будівель та споруд, розташований по вул. Молодіжна, 55 в смт. Вороновиця Вінницького району Вінницької області, в склад якого входять: будівля контори з прибудовами, склад з рампою, склад № 2, склад № 3, побутове приміщення, трансформаторна підстанція, прохідна, теплиця, вбиральня, сарай, огорожа, криниця, залізничний пункт, гноєсховище та асфальтований майданчик на суму 1 200 000 (один мільйон двісті тисяч) гривень включно з податком на додатну вартість (ПДВ).
Пiдприємство не планує будь-якi значнi iнвестицiї або придбання, пов'язанi з його господарською дiяльнiстю.
Інформація про основні засоби емітента, включаючи об'єкти оренди та будь-які значні правочини емітента щодо них; виробничі потужності та ступінь використання обладнання; спосіб утримання активів, місцезнаходження основних засобів. Крім того, необхідно описати екологічні питання, що можуть позначитися на використанні активів підприємства, плани капітального будівництва, розширення або удосконалення основних засобів, характер та причини таких планів, суми видатків, в тому числі вже зроблених, опис методу фінансування, прогнозні дати початку та закінчення діяльності та очікуване зростання виробничих потужностей після її завершення Основнi засоби та виробничi потужностi знаходяться на територiї пiдприємства за його місцезнаходженням. Всiма основними засобами емiтент володiє на правах власностi на постiйнiй основi. Утримання активiв здiйснюється за власнi кошти товариства. Протягом звітного періоду був вчинений значний правочин предметом якого є комплекс будівель та споруд, розташований по вул. Молодіжна, 55 в смт. Вороновиця Вінницького району Вінницької області, в склад якого входять: будівля контори з прибудовами, склад з рампою, склад № 2, склад № 3, побутове приміщення, трансформаторна підстанція, прохідна, теплиця, вбиральня, сарай, огорожа, криниця, залізничний пункт, гноєсховище та асфальтований майданчик на суму 1 200 000 (один мільйон двісті тисяч) гривень включно з податком на додатну вартість (ПДВ). Пiдприємство не планує будь-якi значнi iнвестицiї або придбання, пов'язанi з його господарською дiяльнiстю. На думку емiтента екологiчнi питання не позначаються на використаннi активiв пiдприємства. Планiв капiтального будiвництва у товариства немає у зв'язку з недостачею фiнансування. Удосконалення основних засобiв планується при наявностi коштiв. Об'єкти основних засобiв, що належать товариству, амортизуються з використанням прямолiнiйного методу протягом усього термiну їх корисного використання. На оцiнку термiну корисної служби та лiквiдацiйної вартостi необоротних активiв впливають ступiнь експлуатацiї активiв, технологiї їх обслуговування, змiни у законодавствi, непередбаченi операцiйнi обставини.
Проблеми, які впливають на діяльність емітента; ступінь залежності від законодавчих або економічних обмежень Основною iстотною проблемою, що впливає на дiяльнiсть пiдприємства є фiнансово-економiчна група факторiв, якi безпосередньо залежать вiд платоспроможностi населення. Прямо впливає нестабiльнiсть економiчної ситуацiї в країнi, тобто нестабiльнiсть податкового законодавства, нацiональної валюти. В разi зменшення податкового тиску пiдприємство працювало б краще.
Опис обраної політики щодо фінансування діяльності емітента, достатність робочого капіталу для поточних потреб, можливі шляхи покращення ліквідності за оцінками фахівців емітента Фiнансова дiяльнiсть емiтента спрямована на те, щоб товариство було лiквiдне, фiнансово стiйке, мало можливiсть негайно лiквiдувати поточнi зобов'язання. За результатами 2018 року товариство є збитковим, i коефiцiєнт покриття зобов'язань не вiдповiдає оптимальним межам цього нормативу. Тому не можна визнати ефективним використання активiв i власного капiталу. Основна задача товариства при управлiннi капiталом - збереження здатностi функцiонувати з метою забезпечення необхiдної доходностi акцiонерам i вигод зацiкавлених сторiн, а також збереження оптимальної структури капiтала. На протязi звiтного перiоду пiдхiд товариства до управлiння капiталом не змiнювався.
Вартість укладених, але ще не виконаних договорів (контрактів) на кінець звітного періоду (загальний підсумок) та очікувані прибутки від виконання цих договорів На кінець звітного періоду укладених, але ще не виконаних договорів немає.
Стратегія подальшої діяльності емітента щонайменше на рік (щодо розширення виробництва, реконструкції, поліпшення фінансового стану, опис істотних факторів, які можуть вплинути на діяльність емітента в майбутньому) На кінець звітного періоду укладених, але ще не виконаних договорів немає.
Опис політики емітента щодо досліджень та розробок, вказати суму витрат на дослідження та розробку за звітний рік Дослiдження та розробки у звiтному роцi не проводились.
Інша інформацію, яка може бути істотною для оцінки інвестором фінансового стану та результатів діяльності емітента, у тому числі, за наявності, інформація про результати та аналіз господарювання емітента за останні три роки у формі аналітичної довідки в довільній формі За результатами господарської діяльності у звітному періоді товариством отримано збиток від операційної діяльності у розмірі 683 тис. грн., а у попередньому звітному році збиток у розмірі 852 тис. грн., у результаті чого ліквідність підприємства на звітну дату суттєво знизилась. Залучений обіговий капітал у вигляді поточних зобов'язань товариства на звітну дату перевищує загальну вартість активів на суму 1 752 тис. грн. або на 46% відповідно. Поточні зобов'язання товариства на звітну дату вдвічі перевищують вартість його оборотних активів та активів загалом, що являється свідченням низької ліквідності оборотних активів товариства та високим рівнем фінансової залежності від кредиторів.